Режим нерозповсюдження ядерної зброї у світі перебуває під більшим тиском, ніж будь-коли після закінчення холодної війни, оскільки "важливі" країни відкрито обговорюють, чи варто розробляти ядерну зброю, попередив голова наглядового органу ООН.
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі заявив в інтерв'ю Financial Times, що напружені відносини між США, Росією і Китаєм, а також конфлікт на Близькому Сході створюють безпрецедентне навантаження на Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, підписаний в 1968 році, який мав на меті обмежити розвиток світового ядерного арсеналу.
"Ці країни ведуть публічну дискусію про це, чого раніше не було. Вони говорять про це пресі", — сказав Гроссі.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну продемонструвало вплив наявності ядерної зброї, але, за на думку Гроссі, є ще кілька факторів, які сприяють відновленню інтересу до розробки ядерної зброї серед деяких країн.
"Існує вся ця напруженість, можливість ослаблення альянсів, коли країни змушені захищати себе самі. Саме тут фактор ядерної зброї і його привабливість проявляється у дуже несподіваний спосіб", — повідомив він, відмовившись назвати конкретні країни.
Раніше Bloomberg писало, що нова ядерна стратегія Байдена (заснована на стримуванні — тобто здатності й рішучості відповісти на узгоджену ядерну атаку з боку Росії, Китаю і Північної Кореї) зробить повномасштабну гонку озброєнь майже неминучою.