Голова ВООЗ назвав «посібників» появи та поширення мутацій коронавірусу

Поділитися
Голова ВООЗ назвав «посібників» появи та поширення мутацій коронавірусу © ВОЗ
Зараз у світі домінує штам «Дельта", на п'яти йому наступає новий штам «Омікрон».

Низький рівень антиковидної вакцинації разом зі ще нижчим охопленням тестуванням сприяє появі нових мутацій коронавірусу SARS-CoV-2, заявив голова Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус.

«У глобальному масштабі маємо токсичну суміш низького охоплення вакцинацією та дуже низького рівня тестування – ось рецепт для появи мутацій і посилення варіантів», - цитує Гебреєсуса AFP.

Голова ВООЗ закликав використати всі наявні інструменти боротьби з вірусом, щоб зупинити поширення домінуючого штаму «Дельта»

«Якщо ми зробимо це, ми також зможемо запобігти передачі та врятуємо життя від (нового штаму) «Омікрон»», - додав він.

Всесвітня організація охорони здоров'я поки що вивчає штам «Омікірон». Щоб з'ясувати, чи є він заразнішим і чи призводить до важчого перебігу хвороби, може знадобитися кілька тижнів. Фахівці також досліджують ефективність наявних вакцин та ліків проти нової мутації.

«Поява та поширення (нового штаму) засвідчили, що боротьба з COVID-19, яка триває понад два роки, ще далека від завершення», - йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, у низці країн Європи та світу зафіксували випадки інфікування новим штамом коронавірусу B.1.1.529, виявленим у ПАР. Всесвітня організація охорони здоров'я назвала штам згідно з 15-ю літерою грецького алфавіту – «Омікрон».

Науковці продовжують вивчати новий штам, відомо, що він заразніший, ніж штам «Дельта», і, ймовірно, мутуватиме частіше. Водночас новий штам слабший за своїх попередників. Серед симптомів «Омікрону» - висока температура, прискорений пульс, сильна втома. Смак і нюх при цьому зберігаються.

ВОЗ не має даних про більшу небезпечність нового штаму порівняно з його попередниками. Проте деякі країни вживають превентивних заходів та закривають кордони для подорожуючих, а також забороняють своїм громадянам поїздки до ПАР.

Японія стала однією з перших країн, де розпочалася пандемія коронавірусної інфекції поза межами КНР, і однією з тих, кому вдалося майже повністю впоратись із її поширенням. Як унікальний досвід країни Східного Сонця може допомогти у боротьбі з пандемією, читайте у статті Сергія Корсунського «Як урятувати країну від «корони»: про унікальний досвід Японії в боротьбі з пандемією COVID-19» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі