Голова ООН закликав оголосити «надзвичайний кліматичний стан»

Поділитися
Голова ООН закликав оголосити «надзвичайний кліматичний стан» Profile.ru
Гутерріш визнав поразку в боротьбі за кліматичні зміни планети.

Голова ООН Антоніо Гутерріш закликав уряди в суботу оголосити «надзвичайний кліматичний стан» і виконати свої обіцянки зі скорочення вуглецевого забруднення у міру їх відновлення після пандемії.

Виступаючи на відкритті саміту «Кліматичні амбіції», проведеного в мережі в ознаменування п'ятиріччя паризької угоди по клімату, Гутерріш попередив, що поточні зобов'язання країн «далекі від достатнього», щоб обмежити підвищення температури до 1,5 градусів Цельсія.

«Якщо ми не змінимо курс, ми можемо зіткнутися з катастрофічним підвищенням температури більш ніж на 3,0 градуса в цьому столітті», - сказав він.

«Ось чому сьогодні я закликаю всіх лідерів світу оголосити надзвичайний кліматичний стан в своїх країнах до тих пір, поки не буде досягнута вуглецева нейтральність», - додав він.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, президент Китаю Сі Цзіньпін і президент Франції Еммануель Макрон входять в число лідерів, які беруть участь у віртуальному саміті.

Очікується, що більше 75 глав держав оголосять оновлені цілі щодо скорочення викидів або заявлять про великий намір допомогти найбільш уразливим країнам справлятися з дедалі частішими кліматичними лихами.

Паризька хартія зобов'язувало країни обмежити потепління до «значно нижче» 2C (3,6 за Фаренгейтом) за рахунок радикального скорочення викидів парникових газів.

Але прогрес застопорився навіть перед обличчям зростаючого суспільного невдоволення станом планети і ряду наукових звітів, що попереджають про небезпеку бездіяльності.

ООН заявляє, що викиди мають скоротитися на 7,6% щорічно до 2030 року, щоб підтримувати обмеження температури 1,5 ° C.

ООН заявила на цьому тижні, що в 2020 році, коли пандемія привела до блокування і обмеження пересування, викиди впали на рекордні сім відсотків.

Проте, Гутерріш сказав, що уряди не використовують шанс «озеленити» своє економічне відновлення.

Він вказав на те, що країни Великої двадцятки, відповідальні за левову частку вуглецевого забруднення, витрачають на 50 відсотків більше на свої рятувальні пакети в секторах, пов'язаних з викопним паливом, ніж з низьковуглецевою енергією.

"Це не прийнятно. Ми не можемо використовувати ці ресурси, щоб закріпити політику, яка обтяжує майбутні покоління величезною кількістю боргів на зламаній планеті», - сказав він по відеозв'язку.

Гутерріш закликав країни, які вже оголосили про нульові цільові показники, виконати свої обіцянки і прискорити скорочення викидів відповідно до наукових даних.

«Кожна країна, місто, фінансова установа і компанія повинні прийняти плани по досягненню нульових чистих викидів до 2050 року - і почати їх виконувати зараз, в тому числі шляхом надання чітких короткострокових цілей», - додав він.

Раніше повідомлялося про те, що на саміті Європейського Союзу в Брюсселі ухвалили рішення по боротьбі ЄС з кліматичними змінами і встановили нові цілі - Євросоюз протягом 10 років скоротить викиди парникових газів мінімум на 55%.

Україна взяла на себе зобов'язання істотно зменшити викиди електростанцій, що працюють на вугіллі, до 2033 року. Але поки чиновники кинули всі сили на те, щоб цього не робити. Тому що для енергетичних компаній це дорого. Детальніше про те, як в Україні борються за чисте повітря читайте в статті Яни Брензей "Чисте повітря з відстрочкою"

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі