Німеччина послідовно виступає проти участі президента Росії Володимира Путіна в майбутньому саміті «Великої сімки» у США. Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас розкритикував цю пропозицію американського президента Дональда Трампа, передає «РБК».
Дипломат нагадав, що РФ виключили з G8, і клуб було переформатованнр в G7 через російську анексію Криму і розв'язування війни в Донбасі. І поки Кремль не перегляне свою політику, про повернення до клубу говорити не варто.
«Поки це питання не вирішене, я не бачу можливості запрошувати Росію», - заявив Маас в інтерв'ю виданню Rheinische Post, опублікованому в неділю, 26 липня.
Міністр підкреслив, що Німеччина поважає територіальну цілісність і вважає Крим частиною України. А також підтримує врегулювання в Донбасі на основі мінських домовленостей. За його словами, Берлін «не може погодитися з тим, що кордони в Європі в 21-му столітті змінюються».
«Якщо йдеться про врегулювання ситуації на сході України, то треба обговорювати і питання Криму», - підкреслив дипломат.
Маас також виступив проти участі в самітах G7 представників держав, які не входять до «Великої сімки».
«Ми вважаємо нормальним формат G7 або G20. Але проти G11 або G12», - пояснив очільник МЗС.
Відзначимо, що представники низки держав G7 висловилися категорично проти перетворення "Сімки" на "Вісімки" шляхом повернення Росії до клубу.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо нагадав, що РФ продовжує грубо порушувати норми міжнародного права, і саме за це її виключили з G8.
В офісі британського прем'єра Бориса Джонсона звернули увагу, що Росію виключили після анексії Криму. І півострів досі окупований. Тому Джонсон виступатиме проти участі Путіна в саміті.
Офіційний речник федерального уряду Німеччини Штеффан Зайберт заявив, що повернення РФ до клубу не може обговорюватися до деокупації Криму.
Голова європейської дипломатії Жозепп Боррель констатував, що "G7 не може стати G8, поки Росія не змінить свій курс".
Росію виключили з G8 у 2014 році через незаконну анексію Криму і розв'язування війни в Донбасі.
На попередньому саміті G7 в Біарріце в серпні минулого року Дональд Трамп наполегливо стверджував, що Путін треба запросити на наступну зустріч. Ніхто, крім італійського прем'єра Джузеппе Конте, не підтримав цю ідею.
Напередодні саміту у Вашингтоні, який кілька разів переносили-через пандемію COVID-19, Трамп запропонував запросити не лише Володимира Путіна, але ще і лідерів Індії, Австралії та Південної Кореї. Експерт Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак зазначає, що цей формат розширення спрямований проти Китаю.
Докладніше читайте в статті Олексія Їжака "Російські вісімки на полях історії" у ZN.UA.