Голова МЗС Німеччини проти посилення санкцій для Кремля за «навчання» біля кордонів України

Поділитися
Голова МЗС Німеччини проти посилення санкцій для Кремля за «навчання» біля кордонів України © сайт міністерства юстиції Німеччини
Маас вважає чинні обмеження достатньо жорсткими.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас виступає проти посилення санкційного тиску на Росію, вважаючи, що нові обмеження не зможуть примусити Кремль відмовитися від агресії проти України та випустити з колонії опозиціонера Алєксєя Навального.

Маас нагадав, що європейські санкції за окупацію українського Криму Росією діють з 2014 року, їх продовжуються кожні півроку. Протягом останніх тижнів проти РФ двічі вводили санкції за отруєння Навального бойовою отрутою «Новічок», пише DW.

«Суть дипломатії полягає в тому, щоб розмовляти з тими країнами, відносини з якими напружені, а не завжди говорити лише з тими, з ким немає розбіжностей у думках. Це особливо стосується Росії і конкретно зараз», - зазначив він в інтерв'ю телеканалу ARD.

На думку голови німецької дипломатії, на сьогодні відносини між країнами дуже погані, потрібно працювати над їх виправленням. Позитивним сигналом у цьому напрямку Маас вважає майбутню зустріч президентів РФ Володимира Путіна і США Джозефа Байдена.

«Зрештою, ніхто не може бути зацікавлений в тому, щоб постійні провокації і конфронтації перетворилися на серйозне протистояння», - зазначив голова МЗС Німеччини.

Нагадаємо, 22 квітня Росія оголосила про завершення «раптової перевірки боєготовності», під приводом якої стягувала війська до кордонів України. 

Експерт з питань національної безпеки та оборони Українського інституту майбутнього Глен Грант вважає, що відведення військ не є поразкою Путіна: «По-перше, блокування Азова залишається. По-друге, він залякав США та змусив їх вивести два кораблі з Чорного моря та влаштувати йому саміт з Байденом. По-третє, росіяни завжди брешуть, тому не вірте Шойгу, що вони повертаються до баз – багато обладнання залишиться».

Російський лідер отримав від розгортання власні зиски: відпрацював готовність до великої мобілізації і готовність до війни С2 (командування та контроль), перевірив авіацію та флот, оцінив можливості української армії і силу рішучості українських політиків. Більша частина цього розгортання залишається готовою до швидкого відновлення і врахує вивчені уроки.

Докладніше про те, що відбулося біля кордонів і навколо України останніми днями та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» та Олексія Їжака «Тайговий casus belli» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі