Міністр закордонних справ Ірану Хосейн Амір-Абдоллахіан перебуває в Саудівській Аравії з офіційним візитом на тлі дипломатичної відлиги між країнами. Про це повідомляє DW.
Це чергова ознака поліпшення відносин між двома регіональними суперниками після відновлення дипломатичних зв'язків у березні.
Одноденний візит "зосереджений на двосторонніх зв'язках, регіональних і міжнародних питаннях", цитують іранські державні ЗМІ заяву МЗС Тегерана.
Амір-Абдоллахіана супроводжуватиме новий посол Ірану в Саудівській Аравії Аліреза Енаяті, який "офіційно розпочне свою місію".
Іран та Саудівська Аравія розірвали зв'язки у 2016 році після того, як під час протестів під атаку потрапило посольство Саудівської Аравії в Тегерані. Демонстрації стали відповіддю на страту Ер-Ріядом шиїтського священнослужителя Німра ан-Німра.
У березні за посередництва Китаю було оголошено про угоду, згідно з якою давні суперники домовилися про відновлення відносин.
З того часу Іран відвідав міністр закордонних справ Саудівської Аравії принц Фейсал бін Фархан. Іран і Саудівська Аравія підтримують протиборчі сторони в конфліктах на Близькому Сході, в тому числі в Ємені, Сирії та Лівані.
Китай посів місце поруч зі США як держава, відповідальна за події на Близькому Сході. До цього моменту американці залишались єдиною силою, яка мирила ворогуючі сторони та встановлювала регіональний порядок. Навіть СРСР це було не до снаги. Тепер увесь світ побачив картинку, коли ту саму роль виконує Китай. Чи є загроза "вигнання" США з Близького Сходу або перетворення Китаю на регіонального гегемона? Які стратегічні цілі Пекіна в цьому надзвичайно складному регіоні? Про це – у статті Віктора Константинова "Між США і Китаєм розгортається холодна війна: де зараз головний фронт".