Британія поклала на Службу зовнішньої розвідки Росії відповідальність за кібератаки на IT-компанію Solar Winds, клієнтами якої є більшість федеральних агентств США.
«Британія може сьогодні вперше повідомити, що російська Служба зовнішньої розвідки стояла за серією кібератак, включаючи злом SolarWinds», - йдеться в заяві міністра закордонних справ Сполученого Королівства Домініка Рааба, поширеній 15 квітня - після того, як США ввели черговий пакет санкцій проти РФ.
Рааб підкреслив, що дії Кремля роблять Росію найсерйознішою загрозою національній безпеці Британії. Тому Сполучене Королівство буде разом з США та іншими партнерами боротися проти агресивні дій Кремля, включаючи кібератаки і втручання у вибори.
15 квітня США ввели санкції проти РФ за втручання в американські вибори, хакерську атаку SolarWinds і виплату "нагородних" бойовикам в Афганістані за вбивство американських військових.
Згідно з рішенням Мінфіну США, фінустановам країни з 14 червня заборонено брати участь в первинному ринку рублевих і нерублевих облігацій, випущених Центральним Банком РФ, Фондом національного добробуту або Міністерством фінансів РФ, видавати їм позики в рублях або іншій валюті (в перспективі санкції можуть бути розширені на суверенний борг Росії).
14 грудня хакери атакували мережі декількох державних структур США. Пробні атаки могли початися ще навесні, але через пандемію коронавірусу залишались непоміченими.
Reuters писало, що зломщики отримали доступ до внутрішніх комунікацій Міністерства внутрішньої безпеки, даних Міністерства фінансів і Національного управління з телекомунікацій та інформації. Дані Нацуправління з ядерної безпеки не постраждали.
Кібератака була націлена на IT-компанію SolarWinds з Остіна, штат Техас.