Гидроксихлорохин не діє на коронавірус

Поділитися
Гидроксихлорохин не діє на коронавірус
В результаті досліджень в США і Канаді стало відомо, що COVID-19 не відступає перед препаратом від малярії.

У США і Канаді провели велике дослідження гідроксихлорохіну і його ефективності при превентивному лікуванні COVID-19. Гидроксихлорохин застосовують при лікуванні малярії, а використання цих ліків для лікування і запобігання COVID-19 активно підтримував президент США Дональд Трамп, передає wonderzine.

В Університеті Міннесоти в США, а також в Канаді провели перше масштабне дослідження гідроксихлорохіну за участю 821 людини. Дослідники також вперше перевірили, чи може препарат запобігти COVID-19 у людей, які зазнали впливу нового коронавируса (серед учасників були медпрацівники, а також люди, які проживають разом з підтвердженими хворими COVID-19). А половині учасників давали гидроксихлорохин, друга отримувала плацебо.

«Головний висновок для широкого загалу полягає в тому, що якщо ви взаємодієте з кимось з COVID-19, гидроксихлорохин не є ефективною постекспозіціонной профілактичної терапією», - сказав в інтерв'ю провідний автор дослідження доктор Девід Р. Булвер з Університету Міннесоти.

До цього кілька досліджень на пацієнтах з COVID-19 (без контрольних груп) показали, що гидроксихлорохин не допомагає, але і не шкодить організму. Пізніше вийшло дослідження лабораторії The Lancet, яке показало, що препарат підвищує ризик серцевих захворювань аж до летального результату. ВООЗ тоді відразу припинила дослідження, однак тепер відновила їх після того, як висновки The Lancet поставили під сумнів в медичному співтоваристві. У той же час є дані про те, що гидроксихлорохин викликає аритмію. У дослідженні Університету Міннесоти люди не відчували проблем з серцем, але багато хто з групи приймали препарат заявили про нудоту.

У медичному співтоваристві добре прийняли дослідження. Доктор Вільям Шаффнер, фахівець з інфекційних захворювань з Університету Вандербільта, сказав: «Це було велике рандомізоване контрольоване дослідження, проведене дуже хорошими людьми. Гидроксихлорохин не давав помітної переваги». 

Як уже повідомлялося, ВООЗ вивчає нові докази того, що коронавірус SARS-CoV-2 може поширюватися через аерозольні частинки в повітрі. Раніше в ВООЗ заявляли, що основним джерелом вірусу є краплі з носа і рота зараженої людини, які швидко осідають на поверхні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі