Генсек ООН зробив низку гучних заяв щодо ситуації в Україні

Поділитися
Генсек ООН зробив низку гучних заяв щодо ситуації в Україні Антоніу Гутерриш © Сайт ООН
Статут ООН не може застосовуватися вибірково.

Ситуація, що склалася зараз на українському Донбасі, точно не є геноцидом.

Про це повідомив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерриш.

Нещодавно президент РФ Владімір Путін, коментуючи визнання республік, заявив, що на сході України продовжуються "жах і геноцид".

"Геноцид - це злочин, який ясно визначений, і заява про яку має бути зроблена відповідно до міжнародного права. Я не думаю, що це той випадок", - сказав Гутерріш.

При цьому він назвав "смертельним ударом" за мінськими угодами рішення Росії визнати незалежність сепаратистських республік.

"Це смертельний удар за мінськими угодами, схваленими Радою Безпеки", - додав генсек ООН.

Антоніу Гутерреш також заявив, що принципи Статуту ООН не можуть застосовуватися вибірково і повинні виконуватись усіма країнами - членами ООН. Рішення Російської Федерації визнати "незалежність" ОРДЛО є порушенням територіальної цілісності та суверенітету України.

"Принципи Статуту ООН - це не меню a-ля карт. Вони не можуть застосовуватися вибірково. Усі країни-учасниці прийняли їх - і всі мають застосовувати", - сказав генсек ООН.

Він висловив занепокоєння щодо спотворення концепції миротворчості.

"Я пишаюся досягненнями миротворчих операцій ООН, у яких так багато блакитних шоломів пожертвували своїм життям, захищаючи громадянське населення. Але коли війська однієї країни заходять на територію іншої країни без її згоди, вони не є неупередженими миротворцями. Вони взагалі не миротворці", — наголосив Гутерреш.

"Нам потрібна деескалація і негайно", - додав він, наголосивши на необхідності повернутися до діалогу та переговорів. Інакше, застеріг Гутерреш, нинішня криза буде "жахливо згубною" як для України, так і для Росії.

22 лютого Верховна Рада проголосувала за заяву у зв'язку із визнанням Росією "незалежності" незаконних збройних формувань "ДНР" та "ЛНР" . Документ підтримали 336 депутатів.

Нагадаємо, що з липня 2021 року чисельність Збройних сил України збільшено до 261 000 осіб, зокрема 215 000 військовослужбовців.

Раніше у разі розширення агресії РФ з резерву оперативно планували мобілізувати до 400 тисяч громадян, що насамперед мають досвід ведення бойових дій. Йдеться про резервістів та військовозобов'язаних у запасі, не заброньованих на період мобілізації.

Чи не настав час для чесної розмови, з наслідками та висновками, про неефективні РБ ООН та ОБСЄ, про розробку та розповсюдження надсучасних та більш смертоносних видів зброї, руйнування механізмів довіри та контролю над озброєннями, покарання порушників режиму нерозповсюдження та країн-агресорів, відкрито загроза іншим? Розмірковує Сергій Корсунський у статті "Російська криза: як Україні вижити в епіцентрі вибуху".

Аналіз нових геополітичних реалій гарячими слідами — у статті Тетяни Силіної "Визнання "ЛНР"/"ДНР": перемога чи програш Путіна і що це означає для України?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі