Гелікоптери Литви супроводжують російські потяги, які йдуть до Калінінграда — WSJ

Поділитися
Війна РФ проти України загострила напругу у стратегічній частині Європи.

Через побоювання щодо Сувалкського коридору вертольоти Литви супроводжують російські потяги, які прямують до Калінінградської області. Це робиться для того, аби упевнитися, що російські потяги не зупиняються і їх нічим не завантажують або не розвантажують, пише The Wall Street Journal.

Російська агресія викликає велике занепокоєння у стратегічній частині Європи. Зокрема, у НАТО стурбовані польсько-литовським прикордонним регіоном між Калінінградом і Білоруссю.

Польське місто Сувалки розташоване вздовж коридору території НАТО між двома російськими «військовими опорними пунктами». На південному сході розташована Білорусь, близький союзник Росії, яка стала базою для її вторгнення в Україну. На північному заході знаходиться Калінінград, частина РФ, яка була відірвана від решти країни після розпаду Радянського Союзу.

Західні військові стратеги називають цю територію Сувалкським коридором. Їх непокоїть те, що Росія, яка анексувала Крим у 2014 році та вторглася в Україну, може вдатися до сили, щоб спробувати захопити прикордонний регіон, який з’єднав би Калінінград з Білоруссю.

Загрозливі коментарі урядів РФ та Білорусі посилили занепокоєння в регіоні, як і внесений до російського парламенту законопроект про скасування визнання Москвою незалежності Литви від Радянського Союзу.

Вторгнення РФ в Україну викликало подібне занепокоєння в інших країнах, що оточують Росію, які протягом десятиліть або були союзниками Москви, або не бачили загрози нападу. Фінляндія та Швеція подали заявки на членство в НАТО, тоді як Казахстан та деякі інші колишні радянські республіки Центральної Азії, які залишилися в орбіті Росії, почали віддалятися від Москви, частково через побоювання щодо її надійності.

Регіон Сувалкського коридору має довгу історію конфліктів. Наполеонівські війська перетнули його під час вторгнення та відступу з Росії. Під час обох світових воєн тут точилися запеклі бої. Коли закінчилася Друга світова війна, Калінінград потрапив під контроль Радянського Союзу і був визначений територією Росії.

Сьогодні, хоча військові та розвідники не бачать безпосередньої військової загрози з боку РФ, вони стурбовані її агресією та непередбачуваною поведінкою.

Колишній заступник мера міста Сувалки Єва Сідорек сказала, що багато місцевих жителів запанікували, коли Росія напала на Україну. Занепокоєння в регіоні загострилося в червні, коли Росія та Литва вступили у суперечку навколо транзиту товарів у Калінінград.

Протягом десятиліть колії знаходилися на радянській території, але після розпаду СРСР у 1991 році та здобуття Литвою незалежності ці колії перетворилися на міжнародний маршрут. Коли країни Балтії у 2004 році вступили до ЄС, Росія та Литва домовилися про умови роботи потягів. За даними литовської залізниці, минулого року щомісяця через Литву проходило близько 250 російських потягів.

Санкції ЄС проти Москви з лютого ускладнили цю домовленість. У червні влада Литви почала запроваджувати обмеження ЄС, заблокувавши перевезення деяких підсанкційних товарів по залізничній лінії.

Москва звинуватила Литву в блокаді Калінінграда і вдалася до погроз. Коли напруженість загострилася, Литва заявила, що лише дотримується правил ЄС, тоді як Німеччина та деякі інші члени блоку закликали її не нагнітати ситуацію. Наприкінці липня Литва та союзники ЄС домовилися про підхід, спрямований на уникнення конфлікту, але громадяни Литви були стурбовані.

«Через Литву курсують російські потяги. Очевидно, ми нервуємо», – сказав Міґле Онайтите, який проживає поблизу залізничної лінії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі