Ескалація в Газі затьмарює війну в Україні для країн, що не є членами НАТО — Politico

Поділитися
Ескалація в Газі затьмарює війну в Україні для країн, що не є членами НАТО — Politico © Getty Images
Київ намагався переконати країни, які не є членами НАТО, підтримати його у протистоянні з Росією, але війна на Близькому Сході зробила це ще складнішим.

Після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, Київ зіткнувся з ще однією важкою битвою: переконати країни, що не є членами НАТО, стати на його бік і розірвати зв'язки з Москвою. Це було нелегке завдання.

Довга історія колоніального правління в деяких країнах, що не входять до НАТО чи групи індустріально розвинених країн G7, у поєднанні з розчаруванням через те, що Захід залишився осторонь інших глобальних конфліктів, від Судану до Ємену, спричинили звинувачення у подвійних стандартах, коли Європа і США кинулися на захист України. Але інформаційні зусилля України мали певний прогрес. Тобто, до нападу ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня з подальшою ізраїльською та західною реакцією, яка завдала шкоди зусиллям України зі зміцнення міжнародної підтримки, враховуючи традиційно пропалестинську позицію багатьох країн Африки, Азії та Південної Америки, вважає Politico.

"Існує чітка лінія розмежування: до 7 жовтня Україна і європейські країни досягли прогресу в роботі з країнами так званого Глобального Півдня, представляючи російське вторгнення в Україну як незаконний напад Росії на свого меншого, незалежного сусіда. Зараз деякі з цих країн ставлять під сумнів рішучий захист Ізраїлю такими країнами, як Німеччина. Це проблема для української політики", — сказав Ніко Ланге, колишній німецький політик, який зараз є старшим науковим співробітником Мюнхенської конференції з безпеки.

Нелегка битва України

Виклик, який стоїть перед Києвом, буде продемонстрований на "Діалозі Шангрі-Ла", головній конференції з питань безпеки й оборони в Азії, яка розпочнеться сьогодні 31 травня в Сінгапурі — всього за два тижні до мирного саміту з питань України, який відбудеться в Швейцарії.

Хоча в центрі уваги в Сінгапурі буде безпековий ландшафт в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, очікується, що Україна надішле делегацію високого рівня, оскільки вона продовжує свої зусилля, спрямовані на те, щоб переконати країни, які не є членами НАТО, припинити вести бізнес з Росією.

"Але війна в Газі створює складну динаміку для Києва, який намагається заручитися підтримкою міжнародної спільноти", — пише Politico.

Погляд з Тайваню

Вторгнення Росії в Україну вже давно подається в Азійсько-Тихоокеанському регіоні як повчальна історія, що демонструє, як менша країна може бути захоплена за одну ніч більшим і потужнішим сусідом. Агресія Китаю в Південно-Китайському морі спричинила суперечки з Індонезією, Малайзією, Філіппінами, Тайванем, В'єтнамом і Брунеєм, які претендують на зони в цьому морі, і робить ці менші країни більш відкритими до аргументів України. Претензії Китаю на Тайвань, а також територіальні суперечки з Японією та Індією також сприяють напруженості в регіоні.

У контексті дій Ізраїлю в Газі та на Західному березі річки Йордан, де загинули десятки тисяч цивільних осіб, багато країн, що розвиваються, ставлять під сумнів міжнародний порядок, заснований на правилах, як виправдання підтримки України з боку Заходу. Вони бачать, що деякі з тих самих держав, які активно підтримують Україну, закривають очі на те, що відбувається в Газі. Індонезія та Малайзія, країни з мусульманською більшістю населення, різко критикують Ізраїль та його союзників.

"Коли Росія вторглася в Україну, Захід очолив глобальну кампанію засудження. Він закликав світ засудити Росію в ім'я прав людини й міжнародного права. Сьогодні, однак, ті ж самі країни допускають ще один кривавий конфлікт, цього разу в Газі", — зазначив новообраний президент Індонезії Прабово Субіанто, який розкритикував Захід за те, що він піклується про українців більше, ніж про палестинців.

Ще до початку насильства на Близькому Сході були ознаки того, що Росія виграє піар-війну серед країн, що розвиваються. Останній Індекс сприйняття демократії, щорічне опитування понад 60 тисяч осіб у 53 країнах, показав, що підтримка Москви поступово зростала в період з 2022 по 2024 рік за межами Європи та Сполучених Штатів.

Опитування показало, що в той час як підтримка розриву економічних зв'язків з Росією залишається сильною в США і ЄС, картина кардинально відрізняється в інших частинах світу, де більшість заявили, що хочуть підтримувати економічні зв'язки з Росією.

Залучення країн Південно-Східної Азії на свій бік буде ключовим викликом для України, оскільки вона бореться з добре озброєним супротивником і намагається отримати боєприпаси й людські ресурси, необхідні для перемоги, пише Politico.

Раніше ми повідомляли, що війна в Україні може відійти на другий план зважаючи на вибори в Європі та США. Інтерес Заходу до допомоги Україні знову ризикує зменшитися.

 

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі