Європі потрібно сформувати єдину зовнішню політику, щоб краще реагувати на злочини в Газі — Politico

Поділитися
Європі потрібно сформувати єдину зовнішню політику, щоб краще реагувати на злочини в Газі — Politico © Getty Images
Лідери ЄС рішуче засудили жорстокість вбивства, вчиненого ХАМАС 7 жовтня, але подібної рішучої відповіді на агресивні заяви, зроблені високопоставленими ізраїльськими політиками — не було.

Європа повинна об'єднатися і сформувати єдину зовнішню політику, пріоритетом якої буде припинення кровопролиття в Газі. Вона повинна зробити це заради тисяч жителів Гази, заради політичного майбутнього як Ізраїлю, так і Палестини, і — нарешті — заради самої Європи. Після оголошення про те, що головний прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) запросив ордери на арешт високопоставлених лідерів Ізраїлю і ХАМАСу, стало зрозуміло про гостру потребу в узгодженій європейській зовнішній політиці, зазначає Politico.

"ЄС грає в небезпечну гру, дотримуючись 27 здебільшого неефективних зовнішніх політик замість того, щоб мати єдиний голос. Це стосується і фундаментального питання визнання палестинської держави, яке здається логічним кроком на шляху до вирішення проблеми двох держав, але його підтримують далеко не всі країни ЄС", — вважає Politico.

Медіа-організація зазначає, що чим довше триватимуть війни в Україні та в Секторі Гази, тим більше вони розколюватимуть суспільство Європи. І на практиці вже видно перші ознаки того, що це відбувається.

Зростає напруженість у громадах, які відчувають, що мають свою частку в конфлікті, а також спостерігається зростання антисемітизму та ісламофобії. Євреїв у Європі пов'язують з діями ізраїльського уряду, а від жителів і громадян арабського походження постійно вимагають засуджувати ХАМАС — так, ніби вони мають якесь відношення до цієї організації в силу свого походження. Як наслідок, голоси за мир приглушуються, а ультраправі групи ставлять учасників мирних протестів в один ряд з прихильниками ХАМАСу.

Лідери ЄС дуже рішуче засудили жорстокість вбивства, вчиненого ХАМАС 7 жовтня. Але подібної рішучої відповіді на агресивні заяви, зроблені високопоставленими ізраїльськими політиками, воєначальниками й видатними діячами, не було — за деякими винятками. Бездіяльність поки що призвела лише до збільшення кількості добре задокументованих бомбардувань цивільного населення Гази, голоду і припинення надходження критично важливої допомоги.

Це може змінитися, якщо Європа захоче цього. Повернувшись до основних принципів, це може дещо виправити цей образ Європи. Потрібно посилалися на міжнародне законодавство, щоб відстояти право Ізраїлю на захист від нападів ХАМАСу 7 жовтня. Також тепер Європі потрібно підтримувати міжнародне право, коли йдеться про захист життя і права на самовизначення палестинців.

Раніше ми повідомляли, що три європейські країни визнали незалежність Палестини. Уряди Ірландії, Іспанії та Норвегії у вівторок, 28 травня, офіційно визнали Палестину суверенною та незалежною державою

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі