GZero: Чи зможе Путін витримати COVID-19?

Поділитися
GZero: Чи зможе Путін витримати COVID-19? © kremlin.ru
Путін виглядає безсилим на тлі пандемії.

На початку року президент Росії Володимир Путін розробляв плани змін до конституції, які дозволили б йому залишатися при владі мінімум ще 16 років. Референдум повинен був відбутися у квітні. Потім, у травні, він повинен був запросити іноземних лідерів до Москви на грандіозне свято з парадом, концертами, феєрверками та оглядовим майданчиком на вершині мавзолею Леніна. Але 2020 рік виявився не тим роком, про який думав Путін. Пандемія показала його слабкість, пише GZero media.

Замість цього почалась коронавірусна криза, яка зруйнувала ці авторитарні плани Путіна на пізній стадії.

На початку пандемії, побачивши незвично низькі показники в Росії, Путін заявив, що все "під контролем". Але навіть після того, як у березні він змінив курс і оголосив "національний оплачувану відпустку". Офіційні статистичні дані в РФ настільки розходяться з тим, про що повідомляють працівники охорони здоров'я. Схоже, російські чиновники приховують справжній ступінь поширення хвороби.

Парад скасували. Референдум відклали на невизначений термін. Путіну доведеться ретельно подумати про те, чи є проведення голосування у середині цієї кризи дійсно гарною ідеєю.

Економіка має скоротитися більш ніж на 5 відсотків, що є найбільшим спадом з часів фінансової кризи 2009 року. Падіння цін на нафту може змусити російське уряд глибоко використовувати свої значні резерви, щоб виручити підприємства, виплатити пенсії та зарплату бюджетникам. 30% російських робітників прямо або побічно оплачуються державою.

Разом з цим, рейтинг схвалення Путіна впав до 59% - це найнижчий показник з 2000 року. Для порівняння: після його вторгнення в Україну у 2014 році його рейтинг зріс. Провалена пенсійна реформа торік знову знизила його рейтинг.

Путін вже переживав кризи й раніше. Терористичні акти в початку 2000-х і економічна криза 2009 року. Він також проникливо використовував їх у своїх інтересах, як він зробив, нападаючи на Україну.

Його система побудована для цього? Путін сформував глибоко корумповану і непевну систему, в якій влада тече згори вниз - чиновники прагнуть в основному догодити своїм босам, а не своїм виборцям. Путін ретельно культивував свій майже кінематографічний образ, як "людини дії", відстоюючи інтереси Росії та роблячи країну знову "великої".

Але управління кризою суспільної охорони здоров'я вимагає більше, ніж просто готівкові гроші та фотографії. Для того, щоб впоратися з кризою потрібні компетентні бюрократи, здатні самостійно приймати обґрунтовані рішення. Потрібна точна інформація і чуйне керівництво. Поки що в цій кризі Путін виглядав в кращому випадку необізнаним, а в гіршому - безсилим. І йому важко звинуватити класичних для Росії підозрюваних – американців - в цій кризі.

Якщо показники смертності продовжують рости, навіть враховуючи можливість приховування реальних показників, у Путіна може бути набагато більша проблема, ніж перестановка його порядку денного на 2020 рік.

Читайте також: Фондові ринки зазнали найбільшого за 33 роки падіння

Також ексцентричний і жорстокий глава Чечні Рамзан Кадиров госпіталізований після появи симптомів COVID-19. Якщо Кадиров, якого називають "драконом Путіна", піде зі сцени, жорстокий мир, який він нав'язав Чечні, може швидко розвалитися, що приведе ще до більших наслідків для Росії в цілому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі