Уряд бідного Південного Судану витрачає майже половину коштів, виділених на крихку мирну угоду країни, на фінансування ремонту будинків політиків. Зруйнована війною нація з усіх сил намагалася оплатити основну частину здійснення мирної угоди, посилаючись на брак коштів і закликаючи міжнародне співтовариство про допомогу, йдеться в розслідуванні британської газети The Guardian.
Два комплекти внутрішніх урядових документів, виявлених газетою, показують, що в грудні і січні Національним препереходным комітетом (NPTC) було виділено понад 135 тисяч доларів групі, якій доручено стежити за початковими етапами мирної угоди і управляти їм, але вони відремонтували будинки двох політиків. Відремонтували будинку першого віце-президента Табана Ден Гая і будинок покійного доктора Джона Гаранга. Очікується, що його вдова, Ребекка Нянденг де Мабіор, стане одним із п'яти віце-президентів країни згідно з новою угодою.
Спочатку уряд зобов'язався внести більше 1,4 млн доларів у фонд миру, але тільки внесло на рахунок 400 тисяч доларів.
Нову мирну угоду світове співтовариство не сильно вітало. Велика Британія, США та Норвегія, група "трійки", яка допомогла проголосити незалежність Південного Судану в 2011 році, не підписали угоду, посилаючись на заклопотаність з приводу "рівня прихильності сторін".
П'ятирічна громадянська війна в Південному Судані призвела до загибелі близько 400 тисяч осіб і переселення мільйонів інших. За даними ООН, більше половини населення, сім мільйонів чоловік, розраховують на гуманітарну допомогу.