Громадяни КНДР у загальних рисах в курсі щодо проведення історичного саміту США-КНДР в Сінгапурі, але, якщо вони не стежать за новинами у своїй країні дуже пильно, з'ясувати, коли і де він проводиться, буде непросто, повідомляє ВВС.
Сама дата була згадана мимохідь в репортажі про зустріч Кім Чен Ина з південнокорейським президентом Мун Чже Іном в кінці травня. При цьому північнокорейцям не пояснювали, чому раптом на цьому тижні до Пхеньяну прибув міністр закордонних справ Сінгапуру.
Про майбутній саміт і підготовку до нього коротко згадувалося у повідомленні про візит 9 травня до Пхеньяну держсекретаря США Майка Помпео, яке опублікувала урядова газета Rodong Sinmun.
"Однак варто зауважити, що всі репліки щодо саміту були приписані Помпео, - виглядало так, що це Вашингтон попросив про саміт, а не Пхеньян", – зазначає ВВС.
Вже через тиждень МЗС КНДР погрожує відмовитися від діалогу після того, як американські офіційні особи зробили ряд заяв, які Пхеньян назвав "злісними" і "абсурдними".
"Історичний саміт між КНДР і США знову на порядку денному, і підготовка до нього, за якої з нетерпінням стежить весь світ, підійшла до фінальної стадії", - говорилося у заяві МЗС КНДР, переданій державним інформаційним агентством KCNA (ЦТАК).
Потім на якийсь час згадки можливості зустрічі Трампа та Кім Чен Ина зникли з північнокорейських ЗМІ.
"Після цього державні ЗМІ не згадували за саміт, однак, можливо, незабаром якісь заяви підуть, особливо після того як юрист Трампа Рудольф Джуліані сказав, що Кім Чен Ин "на колінах благав про зустріч". Саме такі фрази зазвичай провокують гнів Пхеньяну", – повідомляє ВВС.
Дізнатися думку громадян Північної Кореї дуже важко, однак сайт Daily NK, який базується в Південній Кореї та нібито має зв'язки на Півночі, пише, що люди в КНДР відмінно знають про підготовку саміту із США. Неназване джерело цього новинного ресурсу у провінції Хванхе-Намдо стверджує, що північнокорейці вперше дізналися про саміт, побачивши повідомлення у державних ЗМІ про зустріч Помпео і Кіма, уточнює видання.
Як повідомлялося, 10 червня Трамп і Кім Чен Ин прилетіли до Сінгапуру для проведення першого в історії саміту США-КНДР на вищому рівні. Закрита зустріч розпочнеться вранці 12 червня в готелі Capella на острові Сентоса. Сторони мають намір обговорити шляхи подолання кризи навколо Корейського півострова і денуклеаризацію КНДР.
Дата і місце зустрічі Дональда Трампа та Кім Чен Ина були узгоджені під час візиту державного секретаря США Майка Помпео у КНДР 9 травня. Але незабаром Пхеньян побачив у спільних маневрах США і Південної Кореї "репетицію сценарію вторгнення у Північну Корею" і скасував заплановану на 16 травня зустріч лідерів КНДР і Південної Кореї, а також заявив про загрозу зриву зустрічі Трампа з Кім Чен Ином.
24 травня президент США Дональд Трамп скасував зустріч з головою КНДР Кім Чен Ином. Держсекретар Майк Помпео пояснив, що Пхеньян протягом останнього часу ігнорував запити Вашингтона про підтвердження проведення саміту в Сінгапурі, і Білий дім і Держдепартамент переконалися в безперспективності зустрічі. Наступного дня Кім Чен Ин заявив про твердий намір зустрітися із Трампом, а 27 травня до Пхеньяну прибула група американських високопосадовців для підготовки переговорів.
Докладніше читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Корейський півострів: довгий шлях до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".