Про це пише New York Times в редакційній статті, нагадуючи, що на вихідних греки повторно вибирали прем'єр-міністра, після того як лідер лівих радикалів Алексіс Ціпрас подав у відставку.
Видання пише, що зазвичай підчас виборів в ЄС вулиці стають такими, ніби в місто прихав бродячий цирк. Але цього разу у грецьких містах майже немає плакатів, а передвиборчі мітинги не можуть зібрати багато людей.
"Про вибори оголосили в екстреному порядку, у партій немає грошей, а греки зазвичай не проводять вибори влітку. Крім того, після драматичного приходу до влади "лівої" партії "Сіріза" у січні, а потім злісного голосування проти економії і вимог кредиторів на референдумі в липні, які не призвели ні до скасування економії, ні до реформ, багато виборці розчарувалися в політиці", - йдеться в статті.
Попередні результати голосування вказують на те, що партія "Сіріза" лишиться при владі, хоча "Нова демократія" не на багато відстає від неї у кількості зібраних голосів. Очевидно, що переможцю все одно доведеться домовлятися про коаліцію, оскільки ніхто абсолютної більшості в парламенті не здобуде.
"Аналітики кажуть, що ця криза "пожирає" один уряд за іншим з 2009 року. Я не заперечую, але додаю, що криза також розбиває ілюзії, які насаджує кожна наступна партія, яка хоче захопити і утримати владу", - сказав мер Афін Йоргос Камініс.
Тож, підсумовує видання, найкращим результатом виборів у Греції стала б демонстрація того, що усі ілюзії нарешті вмерли, а греки стали більш політично відповідальними. Раніше повідомлялося, що на парламентських виборах в Греції лідирує СІРІЗА з 35,47% голосів. Очікується, що СІРІЗА зможе отримати 145 місць в парламенті.
В кінці серпня президент Греції Прокопіс Павлопулос підписав указ про розпуск парламенту і проведення позачергових парламентських виборів 20 вересня.
Цьому передувало рішення прем'єр-міністра Греції Алексіса Ціпраса піти у відставку. Даний крок був пов'язаний з тим, що він втратив парламентську більшість після того, як прихильники жорсткої лінії правлячої коаліції СІРІЗА виступили проти угоди з іноземними кредиторами щодо врегулювання грецького боргу.
Як писав Олексій Коваль у статті для DT.UA, Ціпрас поспішав провести дострокові вибори, щоб ефект від його домовленостей з кредиторами не відчули більшість громадян, адже згідно з домовленостямиГреція віддає іноземним інвесторам свою держвласність, для того щоб вони змогли компенсувати свої вкладення. Іншою його метою було бажання "підчистити" лави власної партії від розкольників і перебіжчиків.
Докладніше читайте в статті Греція: Ціпрас йде ва-банк Олексія Коваля для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".