Греції варто триматися подалі від Путіна – New York Times

Поділитися
Греції варто триматися подалі від Путіна – New York Times Ціпрасу не варто дозволяти Путіну використовувати себе проти ЄС. Ілюстрація © simeron.gr
Зближення Афін з Москвою лише посилить конфлікт між Грецією і ЄС.

Уряд Греції шукає гроші для погашення боргів, реанімації економіки і реструктуризації кредитів, які країні вже видали інші члени ЄС. В таких умовах у прем'єр-міністра Алексіса Ціпраса, цілком можливо, з'явилася спокуса попросити про підтримку президента Росії Володимира Путіна, враховуючи культурні і історичні зв'язки між їхніми країнами.

Але піти на зближення з Росією стало б великою помилкою для Греції, - пише сьогодні в редакційній статті New York Times. Видання нагадує, що через падіння цін на нафту і санкції російська економіка переживає складні часи. Тож можливості Москви допомагати іншим країнам дуже обмежені. В неї все ще є 350 мільярдів доларів у валютному резерві. Але ця сума стрімко скорочується. Лише за минулий рік вона зменшилася на 100 мільярдів.

В цей же час, Ціпрас назвав санкції ЄС проти Росії "глухим кутом". І ця позиція грецького прем'єра дуже шкідлива для його країни. По-перше, ця заява недоречна в часи, коли ЄС намагається зберігати спільну позицію проти агресії Росії в Україні. Санкції дійсно тиснуть на Москву, тому Путін з інтересом грає на суперечностях всередині об'єднаної Європи. А заява Ципраса про "глухий кут" ставлять російського президента на кращу позицію у протистоянні з ЄС.

"Швидко складеться враження, що Ціпрас укладає угоди з Путіним і підтримує його, поки ЄС зберігає спільну позицію щодо України. Таким чином прем'єр Греції ще більше налаштує Німеччину, Францію і інші країни ЄС проти себе", - йдеться в статті.

Видання нагадує, що між Грецією і Німеччиною зокрема вже склалися дуже холодні відносини через суперечки навколо економічних проблем і питання про членство Афін в єврозоні.

Більшість греків теж хочуть, щоб євро залишилося валютою їхньої країни, оскільки відмова від спільної європейської валюти сильно вдарить по фінансовій системі. Також Німеччині і іншим країнам єврозони треба конструктивніше працювати з Ціпрасом і пропонувати йому більш гнучкі умови щодо виплат боргів і проведення реформ.

"Путін дав чітко зрозуміти, що він готовий прийняти в обійми будь-якого лідера, який конфліктує з ЄС. Але Ціпрасу треба бути обережнішим і не дозволити використовувати себе для зриву європейської єдності", - йдеться в статті.

Видання The Times сьогодні писало, що ЄС повинен не дозволити Ціпрасу перетворити Грецію на сателіт Росії. Раніше видання The Telegraph писало, що Ціпрас окрім Росії просить грошей ще й у Китаю і Ірану. Зокрема, він розраховує продати Пекіну найбільший порт Греції. В цей же час, ЗМІ повідомляли, що Путін може дати Ціпрасу кредити в обмін на активи Греції. Прем'єр Греції Алексіс Ціпрас у вівторок, 7 квітня, приїде в Москву і в середу зустрінеться з президентом Росії Володимиром Путіним.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі