Ціпрас окрім Росії просить грошей ще й у Китаю і Ірану – The Telegraph

Поділитися
Ціпрас окрім Росії просить грошей ще й у Китаю і Ірану – The Telegraph Ціпрас розвернув Грецію від Європи до сходу. Ілюстрація © © European Council
Грецькі політики вважають, що розворот уряду на схід ставить під сумнів прихильність Греції до ЄС.

Через фінансові проблеми Греція робить різкий геостратегічний розворот від Європи на схід. Прем'єр-міністр Алексіс Ціпрас вимагає від ЄС фінансової допомоги і відмовляється проводити реформи, в цей же час шукаючи порятунку в Росії, Китаю і навіть в Ірану. Але чи вдасться йому втілити свій "план Б", який зближує Грецію зі Сходом.

Про це сьогодні пише The Telegraph, нагадуючи, що завтра Ціпрас сяде за стіл переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним. День для зустрічі обрано не випадково. Для Греції наближається час, коли їй треба заплатити МВФ 450 мільйонів євро. Крім того, обидві православні країни готуються святкувати Великдень.

За кілька дні до візиту в Москву Ціпрас закликав скасувати санкції ЄС проти Росії, заявивши, що вони ведуть в "глухий кут". Однак, Афіни не просто так висловлюють свою відмінну від європейської точку зору на сучасну диктатуру. Греція розраховує зблизитися з Росією і заробляти на її ринку 10 мільярдів доларів на рік. Також грецька сторона хоче зменшення ціни на російський газ в обмін на дозвіл розробляти грецькі родовища для "Газпрому". А на додачу, Афіни розраховують отримати від Москви короткостроковий кредит.

Експерти ж кажуть, що Ціпрасу навряд чи вдасться розіграти "російську карту" і отримати допомогу, які без реформ не хоче давати ЄС.

"Безсумнівно, Росія може надати невеличкий кредит на короткий термін. Але вона не в змозі дати Греції стільки грошей, щоб вона могла врятувати свою економіку і залишитися в єврозоні. Потрібна сума дуже велика для Москви, обсяг економіки якої не набагато більший, ніж в Нідерландів", - пояснив директор Центру європейських реформ Саймон Тілфорд.

Тож навіть якби Росія хотіла зробити Грецію своєю "сферою впливу", в неї на це просто немає грошей.

Ще один більш реалістичний варіант для Ціпраса – зміцнення зв'язків з Китаєм. В Греції давно були амбіції залучити довгострокові китайські інвестиції на розбудову своєї інфраструктури. Китайська державна компанія Cosco придбала третину акцій найбільшого порту Греції в місті Пірей.

Зближення з КНР не дуже популярне серед греків, однак нинішній уряд розраховує продовжити розпродаж державних активів і вбачає в Пекіні покупця. Минулого місяця Ціпрас і його міністр закордонних справ їздили в КНР, щоб обговорити продаж решти акцій порту Пірей.

Однак, це ще не все. Афіни розраховують і на гроші Ірану, угода про послаблення санкцій проти якого була досягнута лише нещодавно. Колишній прем'єр-міністр Греції Атоніс Самарас розповів виданню, що нинішній уряд хоче продати Тегерану євробонди.

"Ми в Європі, але просимо китайців, іранців і росіян профінансувати наш дефіцит в бюджеті. Хіба цим ми не відсилаємо решті європейців сигнал, що насправді ми недуже то й проєвропейська країна?" - каже Самарас.

В цей же час, ЗМІ повідомляли, що Путін може дати Ціпрасу кредити в обмін на активи Греції. Прем'єр Греції Алексіс Ціпрас у вівторок, 7 квітня, приїде в Москву і в середу зустрінеться з президентом Росії Володимиром Путіним. Також в порядку денному візиту переговори з прем'єром Дмитром Медведєвим, спікером Держдуми Сергієм Наришкіним і патріархом Кирилом. Видання Financila Times писало, що Ціпрас не знайде в Росії порятунку для Греції, оскільки в Москви немає потрібних для підтримки грецької економіки грошей.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі