Греція створює найбільшу армію в Європі ціною економічної кризи - Die Welt

Поділитися
Греція створює найбільшу армію в Європі ціною економічної кризи - Die Welt Афіни переживають величезне навантаження на бюджет через військові витрати © Ministry of National Defence, Greece/Flickr
Німеччина отримує вигоду від грецьких військових "амбіцій" як один з її основних збройових постачальників.

Греція, що знаходиться на межі дефолту, виступає проти жорсткої економії у військовій сфері, пише німецька газета Die Welt.

Афіни переживають величезне навантаження на бюджет через військові витрати. Виною тому - величезна армія країни по відношенню до населення (за кількісним показником). Від грецької гонитви за озброєнням "виграє" Німеччина.

Греція буде економити ще більше, щоб уникнути національного банкрутства і бути в змозі виплачувати заробітну плату держслужбовцям, пенсії і допомоги. У той же час просочується інформація про нові військові витрати Афін. Так, грецький уряд веде переговори з компанією про нібито купівлю нових російських ракет С-300.

За словами експертів, вартість тільки однієї такої ракети оцінюється в мільйон доларів.

При цьому Греція виступає проти заходів жорсткої економії у військовій сфері, а частка нових покупок останнім часом знизилася. Видання наводить у приклад одну з останніх покупок Греції - восени 2014 року: тоді були закуплені боєприпаси для танків Rheinmetall на 52 мільйони євро. Бойові танки вже були закуплені у 2009 році - велике замовлення на з 1,7 млрд євро отримала німецька компанія Krauss-Maffei Wegmann.

А от покупка боєприпасів протягом багатьох років не здійснювалась. Тепер же грецька армія має в загальній складності 353 Leopard 2 Tank. Греція стає країною, яка має більш сучасні танки, ніж Німеччина.

Греція озброюється також через холодну війну з Туреччиною. У Афін 130 тисяч солдатів в еквіваленті на 11 мільйонів жителів: греки створили найбільшу армію в Європі. Загальна кількість танків - 1600, багато з них старших моделей, ніж Leopard.

У Німеччині - 1,4 млн солдатів (а фактично 180 тисяч), а населення - понад 80 мільйонів чоловік.

Військові витрати в Греції призвели до квазі-банкрутства, підкреслює видання. Греція більше всіх інших європейських країн витратила на військові потреби протягом останніх років. На військові витрати Афіни направляли 3,1 % свого ВВП, у той час, як наприклад, Австрія - 0,8 %.

В останнє десятиліття Греція імпортувала військової техніки на суму понад 11 мільярдів доларів. Афіни також потрапили в п'ятірку найбільших імпортерів зброї у 2005-2009 роках. "Це принесло користь в останні роки, особливо німецьким корпораціям", - йдеться в статті.

Німеччина, після США і Франції, є найбільшим постачальником зброї Греції. Так, 31 % всього зброї Афіни закуповують у Берліна.

Раніше газета вже повідомляла, що Греція веде переговори про купівлю російських ракет, не дивлячись на кризу економіки. Бюджет країни - "в біді", Афінам загрожує державне банкрутство: фінансове майбутнє Греції невідомо. "Але на російські системи ППО С-300, мабуть, гроші у неї залишилися", - йдеться в статті.

Повідомлялося, що ЄС з великою часткою ймовірності не надасть фінансовий транш для оздоровлення грецької економіки до кінця квітня 2015 року, як це було заплановано раніше.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі