Тиждень тому прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв повідомив про спроби Росії вплинути на результати референдуму щодо перейменування країни в Республіку Північна Македоднія.
"Росія повинна зрозуміти, що вона не може не поважати національні інтереси іншої держави на тій підставі, що вважає себе сильнішою", - сказав він глава МЗС Греції, передає EUobserver.
Греція на початку липня вислала двох російських дипломатів за спробу підірвати угоду з Македонією. Тоді з спікер МЗС РФ Марія Захарова на брифінгу заявила, що на Грецію тиснуть британські та американські партнери в питанні висилки дипломатів.
Парламент Македонії 5 липня вдруге проголосував за ратифікацію угоди з Грецією про зміну назви колишньої югославської республіки після того, як президент тимчасово заблокував угоду.
Нагадаємо, 17 червня міністри закордонних справ Греції і Македонії Нікос Кодзіас і Нікола Димитров, а також спецпредставник ООН Метью Німіц підписали угоду про перейменування Македонії на Республіку Північна Македонія.
Президент Македонії Джорґе Іванов 26 червня відмовився підписати як "неконституційну" схвалену парламентом у столиці Скоп'є угоду про зміну назви країни на Північну Македонію.
Суперечка про назву Македонії тривала понад 25 років. Греція вимагала змінити назву сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з однойменним грецьким регіоном. Скоп'є також застерігали від територіальних претензій на всю історичну Македонію. Через суперечку Афіни блокували вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.
Більше про питання перейменування Македонії читайте у матеріалі Костянтина Федоренка "Північна Македонія: (не) змарнувати історичний шанс" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".