Прем'єр Македонії повідомив про спроби проросійських сил дестабілізувати ситуацію в країні

Поділитися
Прем'єр Македонії повідомив про спроби проросійських сил дестабілізувати ситуацію в країні За словами Заєва, підготовка провокацій коштувала від 13 до 21 тисячі доларів © Instagram
За словами Заєва, вони готували провокації напередодні осіннього референдуму про перейменування.

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв повідомив про спроби Росії вплинути на результати референдуму про перейменування країни на Республіку Північна Македодния. За словами політика, вплив планувалося здійснити шляхом організації проплачених провокацій напередодні проведення референдуму, запланованого на осінь.

Заєв розповів порталу BuzzFeed News про те, що підготовкою провокацій займалися "пов'язані з Росією грецькі бізнесмени". На підготовку провокацій ними були витрачені від 13 до 21 тисячі доларів.

Зрив референдуму про перейменування країни закриє для Македонії двері в НАТО, оскільки саме питання назви колишньої югославської республіки було причиною тривалого блокування Грецією євроатлантичних прагнень Македонії.

Прем'єр-міністр Македонії не назвав прізвищ спонсорів провокацій, але повідомив про те, що розслідування підготовки актів насильства напередодні референдуму триває.

Парламент Македонії 5 липня вдруге проголосував за ратифікацію угоди з Грецією про зміну назви колишньої югославської республіки після того, як президент тимчасово заблокував угоду.

Нагадаємо, 17 червня міністри закордонних справ Греції і Македонії Нікос Кодзіас і Нікола Димитров, а також спецпредставник ООН Метью Німіц підписали угоду про перейменування Македонії на Республіку Північна Македонія.

Президент Македонії Джорґе Іванов 26 червня відмовився підписати як "неконституційну" схвалену парламентом у столиці Скоп'є угоду про зміну назви країни на Північну Македонію.

Суперечка про назву Македонії тривала понад 25 років. Греція вимагала змінити назву сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з однойменним грецьким регіоном. Скоп'є також застерігали від територіальних претензій на всю історичну Македонію. Через суперечку Афіни блокували вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Більше про питання перейменування Македонії читайте у матеріалі Костянтина Федоренка "Північна Македонія: (не) змарнувати історичний шанс" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі