Заєв розповів порталу BuzzFeed News про те, що підготовкою провокацій займалися "пов'язані з Росією грецькі бізнесмени". На підготовку провокацій ними були витрачені від 13 до 21 тисячі доларів.
Зрив референдуму про перейменування країни закриє для Македонії двері в НАТО, оскільки саме питання назви колишньої югославської республіки було причиною тривалого блокування Грецією євроатлантичних прагнень Македонії.
Прем'єр-міністр Македонії не назвав прізвищ спонсорів провокацій, але повідомив про те, що розслідування підготовки актів насильства напередодні референдуму триває.
Парламент Македонії 5 липня вдруге проголосував за ратифікацію угоди з Грецією про зміну назви колишньої югославської республіки після того, як президент тимчасово заблокував угоду.
Нагадаємо, 17 червня міністри закордонних справ Греції і Македонії Нікос Кодзіас і Нікола Димитров, а також спецпредставник ООН Метью Німіц підписали угоду про перейменування Македонії на Республіку Північна Македонія.
Президент Македонії Джорґе Іванов 26 червня відмовився підписати як "неконституційну" схвалену парламентом у столиці Скоп'є угоду про зміну назви країни на Північну Македонію.
Суперечка про назву Македонії тривала понад 25 років. Греція вимагала змінити назву сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з однойменним грецьким регіоном. Скоп'є також застерігали від територіальних претензій на всю історичну Македонію. Через суперечку Афіни блокували вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.
Більше про питання перейменування Македонії читайте у матеріалі Костянтина Федоренка "Північна Македонія: (не) змарнувати історичний шанс" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".