Греція потерпає від сильнішої хвилі мігрантів – The Economist

Поділитися
Греція потерпає від сильнішої хвилі мігрантів – The Economist В Греції скупчується все більша кількість іммігрантів. Ілюстрація © Angelika Warmuth / dpa / Global Look
Через перекриття кордонів на "балканському шляху" все більше біженців застрягають на грецькій території.

В Греції погіршується криза через наплив біженців. Македонія перекрила свій кордон для більшості мігрантів, пішовши по стопах Австрії і інших країн вздовж так званого "Балканського шляху" в Німеччину. Але сирійці і іракці все одно продовжують прибувати до прикордонного пункту Ідоменей у Греції.

Про це сьогодні пише The Economist, нагадуючи про те, як 29 березня поліція Македонії застосувала сльозогінний газ проти мігрантів, які намагалися прорватися через загорожу на кордоні. Наметове містечко розраховане на 1,5 тисячі людей, однак там зараз живе 12 тисяч, а їжі починає бракувати.

"Ситуація стає дуже напружена", - каже соціальний працівник місії ООН з питань біженців Панагіота Сіафака.

Поки кордон буде залишатися відкритим, Греції доведеться справлятися з людьми, які продовжують прибувати з Туреччини. Зараз близько 30 тисяч мігрантів застрягли на грецькій території. Міністр закордонних справ Нікос Котціас вважає, що скоро їхня кількість зросте до 150 тисяч, а місцеві гуманітарні служби бояться, що лише в березні в країну прибуде 200 тисяч людей. Центри прийому біженців на околицях Афін страшенно переповнені. А старі військові бази, нашвидкуруч облаштовані для прийому людей, дуже швидко наповнюються. Грецькі і міжнародні благочинні організації намагаються допомогти з продуктами харчування і медикаментами.

"Держава, здається, самоусунулася від вирішення проблеми. Але, на щастя, є люди, які щодня приходять сюди допомагати", - каже педіатр Маріана, яка працює в Пірейському порту і теж долучається до підтримки біженців.

Греція цього року чекає від ЄС 700 мільйонів євро допомоги в рамках трирічної гуманітарної програми підтримки для країн, які приймають значну кількість біженців. Але 300 мільйонів євро будуть витрачені вже цього року. Гуманітарні агенції в Афінах сподіваються, що гроші надійдуть на місця швидко, оминувши повільну грецьку бюрократичну машину.

Читайте також: Проблема Сирії та біженців не відволікає увагу США від України – Пайетт

В цей же час, дуже тяжко стримати потік мігрантів з Туреччини. Військово-морські сили НАТО повинні були з 29 лютого почати шукати в акваторії між Грецією і Туреччиною човни контрабандистів, які незаконно перевозять людей з однієї країни в іншу. Однак станом на 2 березня кораблі НАТО досі в портах. А у міністерстві оборони Греції кажуть, що у Туреччини зараз "технічні проблеми" і вона теж не шукає контрабандистів.

Лідери ЄС сподіваються на прорив після саміту 7 березня, в якому візьме участь прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу. Турецький уряд досі не розправився зі злочинцями, які перевозять людей. Тим часом, Анкара погодилася прийняти трудових мігрантів, які потрапили через турецьку територію в Грецію. І після довгого бюрократичного обміну документами між турецькою і грецькою поліцією, перші 270 марокканців і алжирців відправилися назад в Туреччину. На черзі – група із 150 пакистанців. Однак такі маленькі кроки не полегшують проблеми Греції через наплив іммігрантів.

З початку року в Грецію та Італію прибуло понад 100 тисяч біженців. Згідно з інформацією МОМ, близько 20 тисяч біженців, які прибули у цьому році в Грецію, - афганці, 31 тисяча – сирійці і більше 12 тисяч – іракці. Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою фіксує політичні розбіжності, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи. Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі