"Гра престолів" надто схожа на політичний світ - WP

Поділитися
"Гра престолів" надто схожа на політичний світ - WP У героях "Гри престолів" можна розгледіти сучасних політиків. © Кинопоиск
Видання пише, що в героях популярних книг і серіалу можна розгледіти характери нинішніх політичних діячів.

Зважаючи на популярність "Гри престолів" у всьому світі, а також на постійні посилання на серіал у масовій культурі, не дивно, що багато вчених і філософів знаходять глибокі смисли в середньовічно-фентезійному світі.

Про це пише лояльне до Демократичної партії видання Washington Post, нагадуючи, як автор книг Джордж Мартін в інтерв'ю журналу Esquire порівняв президента США Дональда Трампа з королем Джоффрі, який усвідомив свою некомпетентність і поганий темперамент лише тоді, коли зійшов на трон.

"Думаю, тепер Джоффрі - новий король Америки. Він виріс таким же капризним і нераціональним, як був у 13 років у моїх книгах", - сказав Мартін.

У свою чергу, телекритик Емілі Нуссбаум зауважує у серіалі багато схожих рис із сучасним світом. Оскільки в ньому жінки-кандидати на роль лідерів борються зі реальністю, в якій домінують чоловіки. У політичних династій огидні історії, укладаються різні угоди "з дияволами". На думку Нуссбаум, Гілларі Клінтон можна порівняти з Дейнеріс Таргарієн, якщо пригадати її "драконяче" резюме і бажання зробити своє королівство менш жорстоким. Або ж вона схожа із Серсеєю Ланністер - "етично гнилою" представницею еліти від народження.

Видання погоджується, що Дональд Трамп дійсно схожий на типового члена родини Ланністерів з "Гри престолів". Він так само вихований в умовах великого багатства і прагне лише ще більше прославити свою сім'ю.

"Для Трампа, який бачить хаос за кожним рогом, ніч дійсно "темна і сповнена жаху". І, до речі, він прагне вогнем знищити ворогів Америки", - йдеться в статті.

Видання також порівнює проблему з напливом "здичавілих" у серіалі "Гра престолів" з кризою біженців у реальному світі. Крім того, насування небезпеки з іншого боку стіни можна порівняти зі зростанням кліматичної загрози, здатної всіх знищити. Також, на думку Washington post, дракони у серіалі - це образ зброї масового знищення.

"Дракони - це системи ядерного стримування. Але чи достатньо цього? От які проблеми я намагаюся аналізувати. У США вже є можливість знищити світ за допомогою ядерного арсеналу, але це не значить, що ми можемо досягти конкретних геополітичних цілей за допомогою цього. Влада значно делікантніше мистецтво. Можна мати владу знищити, але не мати влади реформувати, покращувати і будувати", - говорив Мартін ще в 2011 році.

Видання підсумовує, що "Гра престолів" розповідає глядачам "не стільки про те, що зима близько, скільки про те, що вона повертається знову і знову". Однак, за нею завжди йде весна.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі