Основна маса нелегалів нині прибуває з території Лівії. Директор Європейської прикордонної служби Frontex Фабриче Леджери констатував зміна маршрутів міграційних потоків у Європу. "В даний час з території Лівії прибуває до Італії в 13-14 разів більше біженців, ніж мігрантів з Туреччини до Греції", - заявив він в інтерв'ю газетам медіагрупи Funke. Леджери зазначив, що ще ніколи маршрут через центральну частину Середземного моря не був настільки затребуваний, як зараз.
За словами глави Frontex, в поточному році кількість випадків нелегального перетину кордону між Лівією та Італією перевищить кількість усіх інших нелегальних переходів меж в Євросоюзі. Він підкреслив, що, в основному, лівійським маршрутом користуються біженці із Західної Африки і Африканського Рогу.
"В Еритреї лютують переслідування й жорстока диктатура. Ці люди потребують захисту. Із Сенегалу, Гамбії, Кот-Д'івуару і Нігера багато тікають через відсутність економічних перспектив", - сказав Леджери.
Фабриче Леджері зазначив, що його службі вдалося виявити нову базу для переправлення нелегалів до Європи - Єгипет. У цьому році зафіксовано вже близько однієї тисячі випадків переправлення нелегалів на човнах з Єгипту до Італії. "Цей маршрут стає все популярнішим. Він, однак, дуже небезпечний, подорож часто триває більше 10 днів", - зазначив глава Frontex.
У зв'язку із зростанням кількості біженців, що гинуть в Середземному морі, Леджери закликав створити більше легальних можливостей для переїзду біженців в Європу з кризових регіонів. Він вважає, що це дозволило б ефективніше боротися з проникненням терористів і злочинців в Європу.
Одночасно Фабриче Леджері констатував припинення масового припливу біженців в Європу по так званому балканським маршрутом і в зв'язку з цим підкреслив важливість договору між ЄС і Туреччиною про реадмісію нелегальних мігрантів. "Балканського маршруту - такого, яким він був рік тому, сьогодні вже немає", - резюмував глава Frontex.
Раніше німецьке видання Die Welt писало, що Євросоюз побоюється наслідків закриття балканського маршруту, адже тепер потік мігрантів буде проходити в країни блоку через Єгипет.
Раніше видання Frankfurter Allgemeine Zeitung писало, що пвіслюку закриття так званого "балканського маршруту" (через Македонію, Сербію і Хорватію в Австрію і держави Північної Європи) біженці знайшли альтернативні шляхи проникнення в Європу. У статті підкреслювалося, що деякі біженці з Греції намагаються проникнути в Албанію, звідки також морем добираються до Італії або продовжують рух на північ Європи на автомобілях. Причому сухопутний кордон між Грецією та Албанією подолати значно складніше, ніж морську між цими країнами та Італією через порізаності албанського ландшафту і гірського характеру місцевості.