Голова Єврокомісії 3 заявив, що на тлі останніх угод Греції з міжнародними кредиторами вихід Афін з єврозони знято з порядку денного.
"Grexit знято з порядку денного", - сказав Юнкер. Він вважає, що подальший розвиток ситуації залежить від уряду Греції.
"Греки повинні діяти", - каже голова Єврокомісії. За його словами, тепер у борговій драмі Афін настане "довгий період без бур і потрясінь".
23 липня грецький парламент прийняв другий пакет законопроектів для продовження переговорів з міжнародними кредиторами з приводу надання Афінам кредиту в розмірі 86 млрд євро.
Повідомлялося, що Греція починає роздавати борги кредиторам. Згідно з джерелами в міністерстві фінансів країни, Греція погасила 4,2 мільярда євро Європейського центрального банку (ЄЦБ) уже в понеділок, 20 липня, щоб уникнути чергового дефолту.
Раніше парламент Греції схвалив угоду з Євросоюзом, за яким зобов'язався розпочати непопулярні реформи в обмін на отримання фіндопомоги і реструктуризації боргу. Прийняття реформ супроводжувалося заворушеннями на вулицях Афін і серйозними дискусіями серед уряду і парламенту Греції, внаслідок чого низка колишніх соратників Ціпраса пішли у відставку або були звільнені.
Перед укладанням угоди багато експерти і політики не раз говорили про те, що Греція може в підсумку покинути єврозону. Тоді, на початку липня, букмекери заявили, що вважають, що як мінімум в 2015 році Греція може залишитися у складі єврозони. Президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що тепер вихід Греції з єврозони фактично неминучий. А видання Financial Times писало, що вихід Афін з єврозони відбудеться, але не скоро.