Голова МЗС Литви і спецпредставник США обговорили введення миротворців в Донбас

Поділитися
Голова МЗС Литви і спецпредставник США обговорили введення миротворців в Донбас Волкер і Лінкявічюс обговорили миротворчу місію ООН на сході України
На зустрічі дипломатів також обговорювалися питання санкцій проти Росії і реалізації реформ в Україні.

Голова Міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс і спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер обговорили введення в Донбас миротворчої місії ООН, повідомляє Baltnews.lt із посиланням на інформацію МЗС Литви.

Під час зустрічі, яка відбулася у понеділок, 5 березня, сторони також обговорили питання безпеки в регіоні, виконання Мінських угод і реформ в Україні.

"На зустрічі обговорювалися зусилля щодо введенню миротворчої місії ООН на окуповані території Донбасу. Спеціальний представник США розповів міністру закордонних справ Литви про перебіг переговорів з помічником президента Росії Владиславом Сурковим", - йдеться в матеріалі.

При цьому литовський міністр і спецпредставник США дійшли висновку про те, що агресія Росії заважає встановленню миру на території України. У зв'язку з чим висловили єдність думок у тому, що санкції проти РФ повинні тривати до тих пір, доки Кремль не припинить агресію на сході України і не почне виконувати "Мінськ".

Також дипломати обговорили допомоги Заходу в реалізації Україною реформ в умовах війни в Донбасі.

"Україна, обравши у 2014 році демократію і європейський напрям, заплатила велику ціну. Важливо, щоб демократичний світ в єдності й послідовно і далі підтримував реформи України, спрямовані на стимулювання економічного зростання, боротьбу з корупцією", - підкреслив Лінас Лінкявічюс за підсумками зустрічі з Куртом Волкером.

Нагадаємо, колишній генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен підготував доповідь, в якій оцінював деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі осіб, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія та Білорусь.

Білорусь підтвердила бажання відправити військових в ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив на тому, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює її як "гідну".

Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі