Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер склав перелік з 16 пропозицій і вимог до глав держав-членів ЄС, який планується детально обговорити саміті Євросоюзу. Даний план націлений на більш ефективну співпрацю і припинення хаосу на кордонах країн Євросоюзу, передає німецьке видання Spiegel.
"Політика потурання безперешкодного перетину кордонів неприйнятна", - йдеться в 12-му пункті переліку, ключова вимога якого полягає в тому, щоб держави ЄС перестали без згоди своїх сусідів направляти до них тисячі біженців.
Також Юнкер запропонував створити контактну групу, членами якої стануть представники від країн Євросоюзу. Створення даної групи дозволить ефективно обмінюватися інформацією про зареєстрованих біженців.
Для стабілізації ситуації в Словенії, глава Єврокомісії запропонував до 4 листопада направити в країну додатково 400 прикордонників. Також Юнкер виступив за прискорення процесу депортації мігрантів, які не отримали притулок.
"Глави держав зобов'язуються збільшити можливість своїх країн прийняти нужденних і надати їм притулок, харчування, медичну допомогу, воду та санітарні умови", - повідомляється в переліку. Глава Єврокомісії додав, що, якщо держави не зможуть цього зробити, доведеться вдатися до механізму цивільного захисту Євросоюзу, який спрямований на співробітництво у сфері реагування на надзвичайні ситуації.
За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.
Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".