Глава Пентагону вважає можливим застосування сили проти Ірану навіть після укладення ядерної угоди

Поділитися
Глава Пентагону вважає можливим застосування сили проти Ірану навіть після укладення ядерної угоди Картер запевнив близькосхідних союзників у готовності США при необхідності почати військову операцію проти Ірану
США мають намір зробити все, щоб не допустити появи ядерної зброї в Ірану.

Глава Пентагону Ештон Картер заявив, що підписання ядерної угоди з Іраном не означає, що виключається можливість військових дій проти ісламської держави з метою запобігти Тегеран від здобуття ядерної зброї.

"Одна з причин, чому ця угода хороша, є те, що в ній нічого не говориться про скасування військової опції", - передає слова Кратера France 24.

Під час дипломатичної поїздки в Ізраїль, Саудівську Аравію і Йорданію Картер підкреслив, що США "зберігають і постійно покращують" військовий варіант розвитку подій на випадок порушення Іраном умов ядерної угоди.

18 липня державний секретар США Джон Керрі закликав американських конгресменів підтримати договір щодо ядерної програми Ірану. Він підкреслив, що провал операції з Іраном може не залишити ніякого вибору Вашингтону, крім початку бойових дій проти Тегерана.

16 липня президент США Барак Обама заявив, що угода з Тегераном по ядерній програмі є єдиною альтернативою в ситуації початку гонки ядерних озброєнь, і порятунком від можливої війни на Близькому Сході.

У вівторок Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду. Згідно з умовами документу, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки та отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї".

Напередодні стали відомі подробиці угоди щодо ядерної програми Ірану. Іран і "шістка" міжнародних посередників (Великобританія, Німеччина, Китай, Франція, Росія, США) досягли угоди про те, що інспектори ООН отримають доступ до всіх іранських об'єктах, в тому числі й військовим, де потенційно може вестися розробка ядерної зброї. Дане питання було ще одним каменем спотикання у досягненні угоди. Так, раніше парламент Ірану схвалив закон про заборону доступу інспекції на військові об'єкти.

У той же час, заблокувати угоду ще можуть в Конгресі США, де її різко притиковали. Укладення угоди з Іраном повинно було відбутися ще 30 червня, однак було відкладено через "великі розбіжності", як говорили дипломати. Тоді дедлайн був перенесений на 7 липня, потім - на 10-е, потім - на 13-е.

Іран був викритий у розробці ядерної програми ще в 2002 році. За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велися з 2013 року.

Детальніше про переговори з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" "Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі