У тексті листа, копія якого опинилася у ТАСС, Аграмунт заявив про необоходимости того, щоб ПАРЄ, будучи одним із статутних органів Ради Європи, "була майданчиком для політичного діалогу і взаємного спілкування між парламентськими делегаціями не 46, а 47 країн-членів".
"Як ви знаєте, з тих пір як я очолив Асамблею, мною були зроблені кроки для відновлення діалогу з російським парламентом, і я вірю, що ті стосунки, які я встановив з керівництвом та депутатами Держдуми шостого скликання, стануть міцною основою для продовження конструктивних обговорень", – написав президент ПАРЄ.
Крім того, Аграмунт повідомив, що розраховує на зустріч із Володіним найближчим часом для обговорення відносин ПАРЄ і російського парламенту.
Раніше повідомлялося про готовність української делегації в ПАРЄ достроково поставити під сумнів повноваження президента Асамблеї Педро Аграмунта.
Як підкреслила український віце-спікер Ірина Геращенко, заяви Аграмунта останнім часом, як правило, повністю відповідають російської позиції. Крім того, він ініціює зняття з РФ політичних санкцій, накладених Асамблеєю.
Нагадаємо, делегація Росії досі знаходиться під санкціями ПАРЄ, які були накладені на неї в квітні 2014 року через анексію Криму. Згідно з відповідною резолюцією, російські депутати були позбавлені права голосу в ПАРЄ, а також права бути представленими в її керівних органах.
Детальніше про спроби Росії повернутися в ПАРЄ читайте у статті Дмитро Кулеба "ПАРЄ: повернення Росії і викрадення Європи" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".