Глава МЗС Польщі заявив про прагнення Варшави до співпраці з Києвом

Поділитися
Глава МЗС Польщі заявив про прагнення Варшави до співпраці з Києвом Глава польської дипломатії нагадав, що Варшава домагається скасування мораторію на пошук та ексгумацію останків поляків на території України © Twitter/Monitor Info
У Варшаві вважають, що Польща і Україна дуже близькі сусіди, але існують відмінності щодо історичної пам'яті

Глава МЗС Польщі Яцек Чапутович заявив, що Варшава надає велике значення історичної пам'яті, але одночасно прагне до співпраці з Україною, повідомляє Obserwator Miedzynarodowy.

"Польща і Україна – дуже близькі сусіди, хоча існують відмінності стосовно історичної пам'яті та тлумачення болісних подій Другої світової війни, особливо волинського злочину. Ми приділяємо велику увагу історичній істині і пам'яті жертв, але в той же час хочемо співпрацювати", - зазначив Чапутович.

Голова польської дипломатії нагадав, що Варшава домагається вирішення найбільш гострої проблеми – скасування мораторію на пошук та ексгумацію останків поляків на території України.

"Ми сподіваємося, що проблема незабаром буде вирішена, і переговори будуть сприяти подальшому розвитку нашого стратегічного партнерства з Україною", - додав він.

У грудні минулого року в Харкові між президентом України Петром Порошенком і президентом Польщі Анджеєм Дудою було досягнуто згоди щодо ексгумації тіл поляків, проте в канцелярії польського президента заявили, що Україна не виконує домовленостей.

Інститут національної пам'яті України ініціював мораторій на ексгумацію поляків в Україні у відповідь на вандалізм щодо українських пам'яток на території Польщі, зокрема на кладовищі у Грушовичах під Перемишлем.

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що Україна зможе дозволити ексгумацію останків польських жертв тоді, коли польська сторона представить своє бачення легалізації українських пам'яток у Польщі.

Відносини між Польщею та Україною викликають багато суперечок, особливо в історичному контексті. Польський істеблішмент кардинально переглядає політику Польщі в сфері національної пам'яті. Стосовно України це призвело до відмови від формули примирення "прощаємо і просимо прощення", і тепер історичні образи виходять на перший план в україно-польських відносинах. Чому ті і перебувають у стані турбулентності. Більш детально про польсько-українських відносинах читайте у матеріалі Володимира Кравченка, "Тінь Бандери і Хмельницького ZN.UA.

Читайте також, як спецслужби "народної" Польщі бандерівців знищували, в матеріалі Юрія Шаповала про мікроматрицю українсько-польських відносин для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі