Переговори відбудуться не тільки з главами держав, але і міністрами і керівниками громадських організацій. Про це йдеться в заяві Держдепартаменту, з яким виступив заступник прес-секретаря відомства Роберт Палладіно, передає Голос Америки.
В Угорщині 11 лютого будуть обговорюватися не тільки американо-угорські відносини, які включають в себе військове співробітництво, питання енергетики і регіональну безпеку, але і відносини Угорщини з Україною та інші політичні питання. Також його чекають на зустрічі з лідерами громадських організацій.
Наступного дня глава Держдепартаменту відвідає столицю Словаччини, Братиславу. В ході переговорів сторони обговорять відносини між США та Словаччиною в сфері безпеки, роль Словаччини в якості діючого голови ОБСЄ, регіональні та загальносвітові проблеми.
У Братиславі Помпео відвідає меморіал "Ворота свободи", споруджений на честь сотень громадян комуністичної Чехословаччини, які загинули при спробах втечі в Австрію у період з 1948 по 1989 рік, і виступить перед словацькими студентами з промовою про спадщину західної демократії.
В той же день, 12 лютого, Помпео прибуде до столиці Польщі, Варшави, де у нього заплановано зустріч з міністром закордонних справ Яцеком Чапутовичем. Помпео обговорить з польським колегою питання безпеки та енергетики, а також американо-польські відносини.
У Брюсселі Помпео зустрінеться з верховним представником Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федерикою Могеріні. Сторони, зокрема, обговорять відновлення демократії у Венесуелі і підтримку тимчасового президента країни Хуана Гуайдо та її Національної асамблеї. Під час переговорів мова буде йти і про зміцнення безпеки в Європі та загрозі з боку Ірану і Росії.
Завершальний етап європейського турне Помпео – відвідування столиці Ісландії Рейк'явіка, куди прибуде держсекретар 15 лютого. Крім питань безпеки в Північній Атлантиці, майбутнього головування Ісландії в Арктичній раді, буде обговорено також можливість розширення економічного співробітництва між Вашингтоном і Рейк'явіком.
Нагадаємо, 6 січня Україна отримала Томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні. Церемонія передачі палиці і Томосу митрополиту Єпіфанія офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності. 9 січня Томос підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату.
15 грудня на Об'єднавчому соборі Софії Київської був обраний предстоятель помісної української церкви – Православної церкви України. Ним став 39-річний митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній.
Детальніше про перспективи помісної церкви читайте в статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".