Карін Кнайсль вважає, що стосовно журналіста проводяться неправомірні дії.
Das Einreiseverbot für ORF-Korrespondent Christian Wehrschütz in die Ukraine ist ein in Europa inakzeptabler Akt der Zensur. Wir verurteilen dieses mit europäischen Grundwerten völlig unvereinbare Vorgehen und fordern die sofortige Aufhebung des Verbots.
- Karin Kneissl (@Karin_Kneissl) 7 марта 2019 г.
"Заборона на в'їзд до України кореспондента ORF Крістіана Вершюца є неприйнятним актом цензури в Європі. Ми засуджуємо цей абсолютно несумісний підхід до європейських фундаментальних цінностей і закликаємо до негайного скасування цієї заборони", написала глава МЗС.
Крістіан Вершюц давно зарекомендував себе як послідовний прихильник дій Росії щодо окупації Криму і в своїх відверто пропагандистських матеріалах, які публікував протягом останніх років, стверджував, що Путін - єдиний, хто по-справжньому звільнив кримських татар і привів Крим до процвітання. У грудні 2018 року Вершюц просив допомоги в уряду Австрії, стверджуючи, що боїться помсти українців. При цьому Вершюц неодноразово порушував законодавство України при відвідуванні Криму.
На своїх сторінках в соцмережах Вершюц часто розміщує фейкові новини від пропагандистських російських ЗМІ, які активно підхопили його заяву про погрози з боку Києва. Чому його (і, як з'ясувалося, і МЗС Австрії) так зачепила заборона на в'їзд, незрозуміло, якщо врахувати, що перебувати в Україні він боїться.
Як писало британське видання The Guardian, у президента РФ Володимира Путіна несподівано з'явилися корисні друзі на Заході. Нові уряди Австрії та Італії сформовані популістськими й праворадикальними партіями, які не приховують свої симпатії до Москви.
У червні Курц запевнив, що Відень продовжить підтримувати європейські санкції проти Росії з метою підштовхнути Кремль до виконання своїх зобов'язань у рамках Мінських домовленостей. У той же час, він висловив надію, що активізація діалогу допоможе "досягти прогресу у відносинах Європейського союзу з Росією".