Гаазький суд розслідує воєнні злочини РФ і Грузії під час війни в 2008 році

Поділитися
Гаазький суд розслідує воєнні злочини РФ і Грузії під час війни в 2008 році Гаазький суд перевірить дії Грузії і Росії в часи війни у 2008 році. Ілюстрація © http://topwar.ru/
В міжнародному криминальному суді кажуть про наявність даних щодо вбивства етнічних грузинів і масові переселення.

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі розслідує вчинки Росії і Грузії під час п'ятиденної війни в 2008 році та перевірить підозри, що обидві сторони могли вчинити воєнні злочини та злочини проти людяності.

Як повідомляє "Радіо Свбода", прокурор Фату Бенсуда заявила, що існують докази того, що і грузинські, і південноосетинські сили нападали на миротворців.

В цей же час, Росія, за її словами, може нести відповідальність за вбивство 113 грузинів і переселення 18,5 тисяч людей з Південної Осетії через їхню національну приналежність.

"Етнічне грузинське населення у зоні конфлікту зменшилося щонайменше на 75%", – заявила прокурор.

При цьому вона додала, що ці злочини були скоєні "за можливої участі російських збройних сил" і з "з особливою жорстокістю і за дискримінаційними підставами".

Нагадаємо, шо в 2008 році в ніч з 7 на 8 серпня армія Росії вторглася в Грузію після того, як влада країни спробувала повернути під свій контроль сепаратистські регіони Південної Осетії і Абхазії. Після п'яти днів війни Росія захопила і визнала самопроголошені "республики" в цих грузинських регіонах.

Якщо Гаазький суд звинуватить Росію у скоєнні воєнних злочинів у Грузії, це, можливо, буде лише початком цілої низки подібних справ. Видання Bloomberg писало, що Росію можуть засудити за військові злочини Сирії.

Експерти кажуть, що Росію можуть засудити навіть, якщо вона не брала участі у військових злочинах. Для цього потрібно довести, що російські офіційні особи були інформовані про дії Асада. А це означає, що РФ надала суттєву допомогу режиму Асада.

Інші експерти не згодні з таким твердженням. Вони вважають, що кримінальну відповідальність росіян в Сирії буде важко довести.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі