У зв'язку з тим, що влада Росії почала відкрито допомагати армії Сирії, російські чиновники, аж до президента РФ Володимира Путіна, можуть бути притягнуті до відповідальності за підбурювання до військових злочинів, повідомляє Bloomberg з посиланням на колишніх американських чиновників і експертів міжнародного права.
У статті Джоша Роджина підкреслюється, що режим сирійського лідера Башара Асада використовував хімічну зброю проти мирного населення і проводив систематичні катування цивільного населення. "Всі ці дії можуть стати основою для майбутніх судових переслідувань проти військових Асада і сирійських високопосадовців, за звинуваченням у військових злочинах і злочинах проти людяності", - зазначає автор.
Експерти з військових злочинів кажуть, що, підтримуючи армію в цих злочинах, Росія може бути притягнута до відповідальності за "пособництво" військових злочинаів. Подібні звинувачення вже раніше висувалися проти президента Ліберії Чарльза Тейлора, який підтримує повстанців у Сьєрра-Леоне.
Одні експерти кажуть, що Росію можуть засудити навіть, якщо вона не брала участі у військових злочинах. Для цього потрібно довести, що російські офіційні особи були інформовані про дії Асада. А це означає, що РФ надала суттєву допомогу режиму Асада.
Інші експерти не згодні з таким твердженням. Вони вважають, що кримінальну відповідальність росіян в Сирії буде важко довести. "Якщо Сирія переслідує власних громадян, а Росія надає їй військову підтримку, буде важко довести відповідальність Росії за скоєні злочини", - вважає професор міжнародного права Вільям Шабас.
Напередодні стало відомо, що Франція почала розслідування військових злочинів режиму Башара Асада. Розслідування охоплює часовий проміжок з 2011 по 2013 рік.
Росія почала авіаудари по Сирії після відповідного дозволу, який видала Рада Федерації РФ.
В РФ заявили, що їхні літаки зробили близько 20 місій проти "Ісламської держави". При бомбардуваннях, за попередніми даними, загинуло близько 60 осіб.
Проте західні ЗМІ з посиланням на дані США стверджують, що літаки завдали авіаудари в районі міста Хомс, що знаходиться під контролем сирійської опозиції, а не "ІД". Тим самим, стверджують ЗМІ, Путін допомагає Асаду боротися з опозицією, а не виконує свою обіцянку боротися з ісламістами.
У Саудівській Аравії вже вимагають від Росії припинити бомбити сирійську опозицію.