G7 досягла алмазного рівня санкцій

Поділитися
G7 досягла алмазного рівня санкцій © unsplash.com/edgardo1987
Країни Великої сімки погодились ввести заборону на російські алмази.

Лідери G7 у середу погодилися запровадити із січня пряму заборону на імпорт російських алмазів, одночасно запровадивши систему їх відстеження, пише POLITICO.

Російські алмази є одним з останніх ресурсів, які не підпадають під санкції G7, а це означає, що прибутки від їх продажу можуть піти у військову скриню Кремля.

«Лідери G7 вирішили запровадити обмеження на імпорт непромислових алмазів, видобутих, оброблених або вироблених у Росії, до 1 січня 2024 року з наступними поетапними обмеженнями на імпорт російських алмазів, оброблених у третіх країнах, до 1 березня 2024 року», — йдеться у повідомленні.

Країни, які імпортують необроблені алмази в рамках G7, до 1 вересня 2024 року мають створити надійний механізм відстеження перевірки та сертифікації необроблених алмазів.

Разом із тим, країни G7 заявили, що їм потрібен цей час, щоб подолати технічні труднощі з відстеженням походження російських алмазів. 

Вашингтон запровадив санкції проти російських необроблених алмазів у квітні 2022 року. У травні 2023 прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак оголосив про впроваджену урядом заборону на імпорт російських алмазів, міді та нікелю російського походження, а також алюмінію. 

ЄС тривалий час обговорював розширення своїх санкцій на алмази, однак Бельгія, з її головним центром торгівлі алмазами в Антверпені, стримувала європейські зусилля, стверджуючи, що лише заборона G7 буде ефективною та дозолить уникнути ухиляння від санкцій.

Прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо пообіцяв підтримати зусилля G7, спрямовані на припинення російських доходів від алмазів, які фінансують війну Владіміра Путіна проти України.

«Бельгія вітає систему відстеження, оголошену сьогодні G7. Це важливий крок для значного скорочення потоку грошей від торгівлі діамантами до Росії», – сказав Де Кроо в середу.

Після того, як російські алмази ограновують і полірують в Індії, вважається, що вони походять саме звідти, а не з Росії. Щоб усунути цю лазівку, G7 також хоче проконсультуватися з іншими партнерами, включаючи країни-виробники, для комплексного контролю.

Згідно із заявою, також планується більш суворе дотримання та виконання політики обмеження цін на російську нафту. Обмеження в 60 доларів за барель російської сирої нафти діє з грудня минулого року, але деякі трейдери обходять це правило, пропонуючи більші суми, закладаючи в неї інші витрати, наприклад транспортування.

Згідно з новими правилами, покупці повинні були б довести, що купують російську нафту за граничною ціною. Але існує критика щодо доцільності застосування правила, оскільки трейдери можуть брехати, викликаючи сумніви щодо легітимності їхніх декларацій.

Тепер країни ЄС мають узгодити 12-й пакет санкцій загалом, включно з забороною на алмази.

Де Кроо сподівається домовитися про це «найближчими днями» до засідання Європейської ради наступного тижня. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі