FT: Росії доведеться зупинити бої, але війна проти України буде довгою

Поділитися
FT: Росії доведеться зупинити бої, але війна проти України буде довгою © Сергій Нужненко / Радіо Свобода
Відсутність прогресу на мирних переговорах і новий наступ свідчить, що Кремль може перетворити свою «спецоперацію» у «війну» проти Заходу.

Росія не змогла зламати оборону України, понесла тяжкі втрати й зазнала численних військових поразок. Але Кремль все одно продовжує повторювати: цілі вторгнення Владіміра Путіна будуть повністю досягнуті.

Територіальні цілі Росії, схоже, змінюються залежно від того, що, як вважає Путін, його армія може завоювати в короткостроковій перспективі. Початковий план, який включав захоплення Києва, був скорочений до нового наступу, зосередженого на Донбасі. Але цілі Росії, а саме покінчити з українською державністю, лишаються незмінними, про що говорять учасники переговорів між Москвою і Києвом. А це означає, що Путін готовий до довготривалого конфлікту, цілі якого виходять далеко за рамки оголошеного «визволення» Донбасу, - пише Financial Times.

Російський автократ тепер хоче захопити весь південний схід України, щоб відрізати її від Чорного моря і створити платформу для подальших атак.

«Він тактик… дзюдоїст… хоче зробити прийом і кинути суперника через плече. Він не розсудливий, в його голові дуже спотворена картина світу. І сценарії змінилися. Апетит наступає під час їди», - сказав виданню неназваний учасник російсько-українських переговорів.

Один з російських олігархів сказав Financial Times, що війна триватиме до тих пір, поки Путін не зможе вдома проголосити перемогу.

«Якщо не вдасться зробити так, щоб для електорату це мало вигляд перемоги, зберегти лице не вдасться», - пояснив він.

Росія, схоже, зробила певні висновки після численних помилок на початку вторгнення в Україну. Це призвело до перенаправлення сил на Донбас і призначення єдиного польового командира.

Але погляди Путіна на ситуацію на місцях, схоже, викривлені неточними звітами з поля битви, а також державною пропагандою. Російський військовий аналітик Павєл Лузін сказав, що точні дані не передаються вгору по ланцюгу командування. Це і далі буде підривати російський наступ. Тож агресору в якийсь момент наступного місяця доведеться зупинити бої.

«Це велетенська ієрархія. І коли аналітик на нижчому щаблі пише звіт про те, що насправді відбувається, цей документ проходить через 10 начальників. І коли він нарешті доходить нагору, в ньому в результаті написано, що все чудово. Так працює ця система. Їм потрібна перерва, щоб просто розібратися, що у них є. Вони не знають, скільки в них залишилося контрактників, не знають всього масштабу своїх втрат. Скільки техніки ще залишилося і в якому вона стані», - сказав Лузін.

Зважаючи на те, що Росії потрібно перегрупуватися, українські чиновники думали, що Путін буде шукати спосіб оголосити перемогу до 9 травня. Але військових здобутків не так і багато. А мирні переговори не просуваються далі. Тож є ознаки того, що Кремль готується до довготривалого конфлікту, який він буде розглядати як опосередковану війну проти Заходу. Цього місяця Путін сказав, що «найважливіше» сьогодні - це не трагічні події в Україні, а «знищення однополярної системи, яка була створена після падіння СРСР». Риторика державної пропаганди теж змінилася. Оскільки великих перемог досі не було, телеведучі почали звинувачувати у відсутності прогресу Захід і його підтримку України. Дехто з них час від часу закликає завдати ядерний удар по західним країнам, розхвалюючи нещодавні випробування ракети «Сармат» і цитуючи Путіна, який у 2018 році говорив про ядерне знищення світу, пояснюючи це так: «Навіщо потрібен світ, в якому немає Росії?».

Щоб добитися прориву на фронті, Росії потрібно суттєво збільшити кількість солдатів, щоб вони могли захистити цінну техніку. А для цього потрібно залучити призовників, резервістів чи мобілізувати добровольців. І для всього цього Кремлю доведеться визнати, що він веде повномасштабну війну, а не якусь там «спецоперацію».

«А якщо ти йдеш на війну, тоді потрібно пояснити своєму народу, що ти робиш і чому їхня самопожертва варта цього. Оскільки справи йдуть дуже погано і російські сили надзвичайно сильно виснажуються, доведеться пояснити суспільству, заради чого ці всі втрати», - сказав старший науковий співробітник Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI) Джек Вотлінг.

Видання пише, що наступ на Донбасі може бути прелюдією до розширення конфлікту. Російський генерал Рустам Міннєкаєв нещодавно описав плани щодо захоплення всього півдня України. Він також допустив можливу атаку проти Молдови. Це говорить про те, що Росія готує довгу війну на виснаження проти того, що залишиться від України. І в очах Москви це частина більш широкого геополітичного конфлікту.

«Все вказує на те, що ми тепер на війні з усім світом, як в часи Вітчизняної війни, коли вся Європа, весь світ був проти нас. І зараз знову так. Росія їм ніколи не подобалася», - сказав Міннєкаєв.

Його аналогія здається безглуздою. Оскільки США і європейські союзники воювали проти нацистської Німеччини спільно з СРСР. Однак, його слова вказують на те, що війна в Україні - це лише «епізод більшої конфронтації із Заходом», - каже засновник аналітичного проекту R. Politik Татьяна Становая.

«Поки Путін не зможе добитися скликання нової Ялти, Росія буде окопуватись. І Україною все не обмежиться. Це не означає, що Росія спробує завоювати Молдову чи країни Балтії. Але вона може піти на ескалацію через гриміння зброєю, проведення випробувань різних видів озброєння, а можливо навіть через застосування їх», - сказала вона.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі