Федеративна республіка Німеччина не має наміру поступатися США, які вимагають від союзників по НАТО відмовитися від участі у будівництві "Північного потоку-2" та закуповувати американський скраплений газ, у понеділок, 24 вересня, повідомляє газета Süddeutsche Zeitung, що цитує главу Федерального об'єднання німецької промисловості BDI Дітера Кемпфа.
За його словами, "через питання надійности постачання газу економіка виступає за інший канал".
Голова BDI розкритикував "втручання третіх країн до енергопостачання" Німеччини. Саме держава "вирішує необхідність наявності другого джерела", зазначив Кемпф.
На його думку, низька ціна пропонованого США скрапленого газу "нічого не означає", оскільки його ще необхідно доставити через Атлантику.
На даний момент будівництво "Північного потоку-2" здійснюється міжнародним консорціумом, у якому 50 відсотків належать російському Газпрому. Серед учасників консорціуму - дочка BASF Wintershall, Uniper і Shell.
Раніше повідомлялося, що в кінці липня розпочалися роботи з прокладання труб в рамках будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря до Німеччини. Також компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на альтернативний маршрут будівництва російського газопроводу "Північний потік - 2" в обхід Данії, яка відмовилася погодити будівництво на своїй території.
В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - €9,5 млрд.
Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".