Франція припинила надання допомоги і військове співробітництво в Центральноафриканській Республіці через те, що, за її словами, не вдалося зупинити «масові кампанії дезінформації» проти Франції, спрямовані проти її офіційних осіб. Про це повідомляє Reuters з посиланням на міністерство оборони Франції.
Франція скоротила бюджетну підтримку своєї колишньої колонії на 10 мільйонів євро (12,18 мільйона доларів) і припинила пряме військове співробітництво.
«Ряд зобов'язань, взятих владою Центральної Африки щодо Франції, не був виконаний», - заявило міністерство, включаючи припинення онлайн-кампаній, які, за їхніми словами, були спрямовані на підрив французького впливу.
У Франції майже 300 солдатів в країні, включаючи тих, хто працює в миротворчій місії ООН і в навчальній базі Європейського Союзу. У міністерстві заявили, що це не вплине на міжнародні місії, але солдати, які працюють безпосередньо на французьких військових, більше не будуть співпрацювати зі збройними силами Центральноафриканської Республіки.
У Франції є історія військового втручання в свою колишню колонію, в тому числі під час громадянської війни 2013-2016 років та в ході боїв, пов'язаних з виборами в січні.
Але боротьба за владу з Росією за вплив в Бангі після того, як Москва направила сотні військових інструкторів, щоб допомогти озброїти і навчити урядові війська для боротьби з групами повстанців, підірвала французький вплив в країні з населенням 4,7 мільйона чоловік, багатою золотом і алмазами.
Перед грудневими виборами Facebook заявив, що конкуруючі французькі і російські кампанії дезінформації прагнуть обдурити і вплинути на користувачів Інтернету, і заблокував майже 500 акаунтів.
Наприклад, одна з недавніх кампаній помилково стверджувала, що Франція планує перемістити своє посольство в столицю Камеруну Яунде.
30 травня в інтерв'ю газеті Le Journal du Dimanche президент Франції Емманюель Макрон назвав президента ЦАР Фостен-Арканжи Туадеру «заручником групи Вагнера», яка «захоплює шахти і разом з ними політичну систему» країни.
Раніше повідомлялося, що експерти Організації Об'єднаних Націй заявили про стурбованість через порушення прав людини в Центральноафриканській Республіці, до яких причетні російські найманці з так званої ПВК Вагнера.
За словами представників ООН, вони "отримали і продовжують отримувати повідомлення про серйозні порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права, винуватцем яких є приватний військовий персонал, який діє спільно зі збройними силами ЦАР, а в деяких випадках - з миротворцями ООН".