У середу, 10 лютого, депутати національних Зборів Франції (нижня палата парламенту) значною більшістю голосів підтримали в першому читанні проект конституційної реформи, підготовлений у зв'язку з необхідністю посилення боротьби з тероризмом, повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.
Проект змін надає уряду право вводити надзвичайний стан в країні. Згідно з чинним законодавством, для цього необхідний спеціальний декрет президента та схвалення обох палат парламенту.
Крім того, один з пунктів реформи передбачає позбавлення громадянства осіб, причетних до терористичної діяльності. Раніше це було можливо лише у відношенні засуджених, які мали подвійне громадянство, і при цьому французький паспорт вони отримали не за народженням. Якщо проект буде прийнятий, зможуть позбавляти громадянства і корінних французів.
Поправки підтримали 317 депутатів, 199 проголосували проти, 51 парламентарій утримався.
Для того, щоб закон набув чинності, його повинен затвердити сенат, а потім схвалити більшість у дві третини голосів на спільному засіданні палат парламенту. Процес узгодження може зайняти кілька місяців.
Нагадаємо, 9 лютого Сенат підтримав продовження режиму надзвичайного стану у Франції на 90 днів.
Увечері 13 листопада в Парижі сталася серія скоординованих нападів - стрілянина на вулицях і в кафе з автоматичної зброї, вибухи, в тому числі терористів-смертників, захоплення заручників у концертному залі. В результаті атак загинули не менше 129 осіб і 352 були поранені. У той же день Франсуа Олланд виступив із зверненням, в якому повідомив про введення в країні надзвичайного стану. Пізніше президент Франції звернувся до парламенту із закликом продовжити в країні режиму надзвичайного стану на три місяці. Він також закликав до реформування конституції, щоб "влада могли діяти проти тероризму, який набув масштабів війни".
19 листопада Національні збори Франції проголосували за продовження в країні режиму надзвичайного стану ще на три місяці.