Уряди Франції та Німеччини висловили стурбованість у зв'язку з турецьким наступом у Сирії в рамках операції "Оливкова гілка", спрямованої проти" сирійських курдів, передає Deutsche Welle.
Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель вказав на "численні ризики" військового протистояння між сирійським курдами з одного боку і "Вільною сирійською армією" та Туреччиною з іншого.
"Обидві сторони, що б'ються одна проти одної, доклали великих зусиль у боротьбі проти терору "Ісламської держави". Подальша збройна конфронтація - це останнє, що потрібно Сирії", - підкреслив дипломат.
Міністр збройних сил Франції Флоранс Парлі, у свою чергу, закликала сторони конфлікту зосередитися на боротьбі з тероризмом.
Білий дім також закликав Анкару до "стриманості".
Як повідомлялося, 19 січня Туреччина розпочала на півночі Сирії операцію "Оливкова гілка", провівши масований артобстріл території, що знаходиться під контролем курдських "Загонів народної самооборони" (YPG), яких підтримують США.
Наступного дня Туреччина ввела до сирійської провінції Афрін бронетехніку та спецназ і спільно з "Вільною сирійською армією" за добу просунулися на п'ять кілометрів вглиб території країни.
Анкара побоюється створення держави сирійських курдів за підтримки США на кордоні з Туреччиною, південно-східні регіони якої також населені курдами.
За словами прем'єр-міністра Туреччини Біналі Йилдирима, метою операції є створення 30-кілометрової буферної зони між Туреччиною та Сирією.
У зв'язку з вторгненням турецької армії до Сирії Франція ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки ООН.