Франція проти приєднання Румунії та Болгарії до Шенгенської зони

Поділитися
Франція проти приєднання Румунії та Болгарії до Шенгенської зони
Франція не вітає приєднання Румунії і Болгарії до Шенгенської зони, побоюючись хвилі імміграції в Європейський союз з третіх країн.

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус заявив, що Париж не вітає приєднання Румунії і Болгарії до Шенгенської зони.

За словами Фабіуса, приєднання Румунії і Болгарії означало б можливість для іммігрантів з третіх країн вільно приїжджати в Європейський союз.

Висловлювання Фабіуса послідували за гарячими суперечками, виниклими у французьких політичних колах з питання про ставлення до ромских мігрантів, які приїжджають здебільшого з Болгарії та Румунії.

Глава МВС Франції Манюэль Вальс на днях заявив, що роми не підлягають інтеграції у французьке суспільство і повинні бути відправлені на батьківщину.

"Спосіб життя ромів радикально відрізняється від нашого, а інколи й суперечить йому ... циганам слід повернутися на батьківщину - у Болгарію і Румунію", - заявив Вальс французьким ЗМІ.

Правила, пов'язані з перевірками паспортів на кордонах Румунії і Болгарії, були введені після приєднання обох країн до ЄС у 2007 р. Ці правила повинні були перешкодити мігрантів з третіх країн вільно перетинати кордони Євросоюзу. Очікується, що в січні 2014 року обмеження можуть бути зняті.

Нагадаємо, раніше влада Фінляндії пообіцяли заблокувати приєднання Румунії і Болгарії до Шенгенської угоди. І фінське уряд, і парламент одностайні в цьому питанні - на їхню думку, Румунія і Болгарія надто корумповані і недостатньо наполегливі в боротьбі з криміналом. При цьому міністр закордонних справ Фінляндії Пяйві Рясянен відкинула підозри в тому, що рішення Гельсінкі продиктовано проблемою наявності румунських нелегалів у фінських містах.

Раніше про рішення накласти вето на приєднання Румунії та Болгарії до Шенгену заявила Німеччина. Міністр внутрішніх справ ФРН Хан-Петер Фрідріх висловив побоювання, що з-за високої корупції в цих країнах шенгенські візи будуть продаватися, що спричинить за собою проникнення в Німеччину неблагонадійних громадян.

Шенгенська угода передбачає скасування паспортно-візового контролю на кордонах країн-учасниць угоди. В даний час в Шенгенську зону входять 26 країн, з яких 4 (Норвегія, Ліхтенштейн, Швейцарія та Ісландія) не є членами Євросоюзу. Болгарія і Румунія є членами ЄС з 2007 року. !zn

Читайте також:

Посол Франції пообіцяв спростити видачу шенгенських віз українцям

Країни Шенгену стали рідше відмовляти українцям у візах

Питання про приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони може бути вирішене до вересня 2012 року

Вступ Болгарії та Румунії до Шенгену знову відкладено до осені

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі