Національний центр космічних досліджень Франції (CNES) опублікував докладний супутниковий знімок місця аварії російського літака Airbus A321 на Синайському півострові в Єгипті. Подивитися зображення у високій роздільній здатності можна знайти на сайті CNES.
У CNES продемонстрували дві версії фотографії: оригінал та фото з пояснювальними підписами. На другому зображенні червоною рамкою обведено місце аварії фюзеляжу літака, жовтою - уламки впали в інших місцях, і синім - автомобілі екстрених служб. Крім цього, у верхній частині фотографії видно "кратер" помаранчевого кольору, який утворився при падінні уламків літака.
Повідомляється, що зйомка велася в неділю, 1 листопада, з супутника Pléiades-1A.
Les satellites Pléiades ont photographié les débris de l'Airbus A321 dans le Sinaï https://t.co/YrmOAQ7B9H #KGL9268 pic.twitter.com/7Zuagz5t8c
- CNES (@CNES) 3 ноября 2015
Тим часом, джерела в Каїрі повідомляють, що на місці катастрофи А321 знайдені елементи,що не належать до його конструкції. Разом з тим джерело телеканалу NBC в держструктурах США раніше заявило, що над Синайським півостровом було зафіксовано тепловий спалах у момент катастрофи російського пасажирського літака. Він може свідчити про вибух на борту A321: або бомби, або паливного бака, пояснив співрозмовник.
Пасажирський літак компанії "Когалимавіа", що слідував рейсом KGL9268 в Санкт-Петербург з Шарм-еш-Шейха, розбився незабаром через 23 хвилини після вильоту на півночі єгипетського півострова Синай. На борту повітряного судна перебували 224 особи - 217 пасажирів, у тому числі 25 дітей, і сім членів екіпажу. Всі вони загинули. Майже всі загиблі - росіяни. Також на борту було четверо громадян України і один пасажир з Білорусі.
Згідно з попередніми даними різних джерел, літак A321 зруйнувався в повітрі, екіпаж повітряного судна не подавав сигналів лиха, а сам лайнер не піддавався зовнішньому впливу.
У той же час в авіакомпанії "Когалимавіа", якій належав впав літак, заявили, що єдиною причиною краху могло бути "механічний вплив в повітрі". Представник перевізника виключив, що причиною аварії могла бути технічна несправність повітряного судна або помилка пілотів.