Foreign Policy: виграти у кримському конфлікті може несподівана сторона - Китай

Поділитися
Foreign Policy: виграти у кримському конфлікті може несподівана сторона - Китай
Загострення на Кримському півострові може підштовхнути Росію та Китай один до одного, що є одним з головних довгострокових ризиків для США.

З точки зору геополітики події навколо Криму давно вийшли за рамки внутрішньоукраїнського кризи. Протистояння в даний момент йде на міжнародній арені між Росією і країнами Заходу - США і Євросоюзом, які намагаються стримувати "імперські амбіції" РФ. Однак переможцем у цій ситуації може виявитися несподівана сторона - Китай.

Про це пише журнал Foreign Policy, розглядаючи ситуацію навколо Криму з точки зору інтересів США. На думку автора статті, яку цитує InoPressa, існує ймовірність, що відбувається в Україні зіграє на руку Китаю і на шкоду інтересам Вашингтона.

По-перше, загострення на Кримському півострові може підштовхнути Росію та Китай один до одного, що, на думку автора статті, є "одним з головних довгострокових ризиків для США". Для Росії це вигідно з тієї причини, що її "південний фланг" зараз "настільки вразливий, як і західний", вважає журналіст.

"Якщо Росія анексує Крим і всі побачать, що це обійшлося їй не дуже дорого, дехто в Китаї сприйме це як "зелене світло" для ще більш напористої просування своїх власних територіальних претензій", - заявляє автор статті.

Нарешті, останній аргумент на користь вигоди для Китаю полягає в тому, що "Обама буде присвячувати Європі значно більшу частину, що залишився в нього президентського терміну". Це може відбутися в тому випадку, якщо ситуація в Україні вирішиться відносно швидко, а відносини США і Росії не будуть остаточно розірвані, але сильно погіршаться. Тому журналіст робить висновок, що в результаті за Азією США буде стежити менш пильно, завдяки чому у Китаю з'явиться додаткова свобода маневру.

Однак ці прогнози з такою ж легкістю можуть і не збутися. Наприклад, за висловом журналіста, Китай "відчуває себе в хиткому положенні" в зв'язку з українськими подіями, з одного боку, з-за того, що невтручання у внутрішні справи інших країн є одним із стовпів зовнішньої політики держави, а з іншого - "у Китаю алергія на сепаратистські рухи".

"Якщо Криму дозволено голосувати за незалежність, то чому цього не може робити Тибет?" - запитує автор статті. Інший важливий момент: "тривала криза на Україні може погано позначитися на світовій економіці (особливо якщо Росія і Захід обміняються санкціями і контрсанкциями)". Це може позначитися і на Китаї, чия економіка "зараз як раз сповільнюється". !zn

Читайте також:

Путін оголосив Росію невинною у подіях в Україні

Яценюк допускає, що у Путіна є план "захопити всю Україну" і навіть Київ

Китай закликав дозволити кримський криза політико-дипломатичним шляхом

Глава МЗС Китаю закликав вирішувати український криза через діалог і без різких дій

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі