Фійон пропонував Меркель розділити ЄC і назавжди відмовити Україні в членстві - Rzeczpospolita

Поділитися
Фійон пропонував Меркель розділити ЄC і назавжди відмовити Україні в членстві - Rzeczpospolita Фійон привіз на зустріч з Меркель низку "ідей".
Але в Берліні скептично поставилися до пропозицій французького політика.

Візит кандидата в президенти 3 і колишнього прем'єр-міністра Франсуа Фійона в Німеччину був не звичним жестом. Те, що федеральний канфлер Ангела Меркель погодилася зустрітися з ним за три місяці до французьких виборів мав вигляд, ніби вона вказувала, кого хоче бачити в Єлисейському палаці.

Про це сьогодні пише Rzeczpospolita, додаючи, що Фійон також зустрівся з міністром фінансів ФРН Вольфганом Шойбле і міністром оборони Урсулою фон дер Леєн. На початку січня про таку ж зустріч просив колишній міністр економіки в уряді Франсуа Олланда і надія французьких "лівих" Еммануель Макрон. Але йому відмовили.

Близький радник Меркель і голова комісії Європарламенту з закордонних справ Ельмар Брок пояснив, що Меркель погодилася зустрітися з Фійоном, тому що вони обоє входять до "Європейської народної партії".

Французький політик приїхав з досить революційною пропозицією, яку він висловив на тлі п'ятничної інавгураційної промови президента США Дональда Трампа.

"Вона була дуже агресивною. Європу попередили. Ми повинні змінити підхід до американської політики, яка не зробить нам жодних подарунків", - сказав Фійон перед вильотом в Берлін журналістам Le Monde і FAZ.

Колишній французький прем'єр оголосив великий список негативних наслідків, які нависли над Європою через зміну президента у Вашингтоні: від страшних покарань для європейських банків до блокування європейського бізнесу в Ірані.

Щоб дати відсіч цьому "американському диктату", Фійон запропонував у Берліні "зміцнити єврозону". На його думку, потрібно відділити його від ЄС, створити окремого спеціального секретаріату, а також гармонізувати податкову політику, зокрема, для підприємств. Щоб зрівняти значення євро з силою американського долара у корзині резервних валют Фійон також хоче створити Європейський валютний фонд.

На переконання французького політика, реформувати інститути ЄС немає сенсу, оскільки "зрештою доведеться йти на гнилі компроміси".

У Німеччині ж скептично поставилася до всіх його пропозицій.

"Ми не погодимося на новий поділ у Європі, який відкине Польщу до другосортних членів ЄС. Німеччина завжди буде на боці Польщі. А якщо виконати французькі пропозиції, Варшава опиниться на маргінесах союзу. Немає сенсу створювати окремого секретаріату для єврозони, це завдання Єврокомісії. Євро - валюта всієї європи. Повна гармонізація податкової політики теж в єврозоні теж не подобається Берліну", - сказав Rzeczpospolita Брок.

Фійон, вказуючи на обіцянки Трампа, також вважає, що ЄС знадобиться свій окремий від НАТО оборонний союз.

"НАТО не можна назвати застарілим, він навіть необхідний. Але в деяких сферах він не виконує своє завдання", - сказав французький політик в Берліні.

Він запропонував інтегрувати європейську оборонну промисловість, створити фонд для модернізації збройних сил, а також використати весь потенціал усіх армії країн-учасниць ЄС. Але у Берліні теж відказали, що такий план уже був затверджений на саміті ЄС в грудні.

Також Фійон говорив про необхідність порозумітися з Росією і Володимиром Путіним. За його словами, ЄС зробив "багато помилок" у відносинах з Росією, зокрема у питаннях Лівії, Косово і економічних відноси.

"Нагадаю безвідповідальну пропозицію тих, хто хотів, щоб Грузія і Україна стали членами НАТО", - сказав Фійон, наполягаючи, що Україна і Грузія не повинні приєднатися ні до ЄС, ні до НАТО. І це, на його думку, не буде означати визнання, що ці країни повинні лишитися залежними від Москви.

"Достатньо лише визнати, що Україна і Грузія не мають права увійти в ЄС і НАТО", - наголосив Фійон.

Він також розкритикував США за розміщення систем ПРО в Європі, які, на його думку, загрожують Москві.

Він запропонував "вирішити українську проблему", змусивши Київ, як і Москву, виконати Мінські угоди, відновити економічну співпрацю і почати діалог з Росією про систему безпеки в Європі.

Брок відкинув і всі ці пропозиції, наголосивши, що санкції проти Росії будуть діяти до тих пір, поки вона не виконає Мінські угоди і не почне поважати міжнародні закони. А про безпеку в Європі з Москвою тим більше "немає чого говорити без участі НАТО і США".

"Така позиція Німеччини", - наголосив Брок.

Раніше повідомлялося, що після зустрічі з канцлером Ангелою Меркель французький політик Франсуа Фійон назвав санкції проти Росії безглуздими. Він наголосив, що Росія повинна піти на певні поступки перед тим, як санкції проти неї будуть скасовані. Але додав, що Україна теж не робить потрібні кроки для встановлення миру.

Раніше видання Financial Times писало, що Фійон в разі перемоги на виборах не допоможе Росії позбутися санкцій. Для нього як для республіканця "старої школи" буде важлива позиція Берліна. І якщо Німеччина буде наполягати на збереженні тиску на Москву, Фійон, попри проросійські погляди, не наважиться піти на перекір.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі