Фіолетові пальці та незмивне чорнило — як проходять вибори в Індії

Поділитися
Фіолетові пальці та незмивне чорнило — як проходять вибори в Індії © Getty Images
З фальсифікаціями в країні боряться методом маркування тих, хто вже віддав свій голос.

В Індії, найбільш густонаселеній демократичній країні світу,  мільйони виборців під час голосування хизуються вказівним пальцем, вимазаним фіолетовим кольором, пише Reuters.

Десятиліттями Індія використовує виготовлене з нітрату срібла чорнило для позначення виборців після того, як вони проголосували, щоб запобігти повторному голосуванню та фальсифікаціям. Під впливом сонячного світла чорнило забарвлює шкіру та нігті у фіолетовий колір, тримається близько двох тижнів і його майже неможливо стерти.

Заснована в 1937 році  Mysore Paints And Varnish Limited є єдиною компанією, що має право виробляти це чорнило в Індії, яка готується до проведення загальних виборів цього року. Прем'єр-міністр Нарендра Моді, як очікується, виграє ще один термін.

З початку року компанія відвантажила рекордні 2,7 мільйона флаконів з чорнилом для 970 мільйонів зареєстрованих виборців.

За словами керівництва компанії, найбільше замовлення зробив найбільш густонаселений штат Уттар-Прадеш, а найменше — крихітна острівна територія Лакшадвіп, де було замовлено лише 110 флаконів.

Виборча комісія встановила ціну за флакон у 174 рупії (2,1 долара). Це дозволило компанії, основним бізнесом якої є виробництво фарб для громадського транспорту, отримти дохід у понад 7 мільйонів доларів.

Mysore Paints має замовлення на незмивні чорнила від кількох країн Азії, які планують використовувати їх на своїх виборах.

Для того, аби спробувати змити чорнило, виборці використовують міцелярну воду для зняття макіяжу, лимонний сік і сирий сік папаї, однак частіше за все — без особливого успіху.

Щоб переконатися у тому, що потенційним фальсифікаторам не вдасться обдурити виборчі комісії, їх члени мають витирати пальці виборців перед тим, як наносити чорнило. Це, за словами виробника, є гарантією того, що фарба надійно залишатиметься на пальці.

Так звана «мітка виборця» використовується або використовувалась у цілій низці країн, таких як Афганістан, Албанія, Алжир, Азербайджан, Єгипет, Індонезія, Ірак, Пакистан, Ліван, Малайзія, М'янма, Непал, Нікарагуа, Перу, Філіппіни, Сент-Кітс і Невіс, Південна Африка, Шрі-Ланка, Судан, Сирія, Туніс, Туреччина та Венесуела.

Однак її використання не обходилось без скандалів.

Так, під час афганських президентських виборів 2004 року звинувачення у фальсифікації результатів будувалися навколо використання незмивного чорнила, яке, як багато хто стверджував, легко змивалося.

Під час малайзійських загальних виборів 2008 року виборча комісія скасувала введення міток виборців за тиждень до початку голосування через відсутність у Конституції норми, що зобов’язує громадян отримувати мітки під час голосування. Виправити це могла лише конституційна поправка, але на той момент парламент, який  мав би її ухвалити, було розпущено. Опозиція зі свого боку розкритикувала скасування міток виборця, заявивши, що це сприятиме фальсифікаціям.

Під час зімбабвійських президентських виборів 2008 року з'явилися повідомлення про напади і побиття тих, хто вирішив не голосувати, і що напади скоювали банди, які спонсорувалися урядом Мугабе. Напади скоювали на тих, у кого не було мітки на пальцях.

Зворотна ситуація трапилась під час парламентських виборів в Афганістані у 2010 році. Члени руху «Талібан» поширювали листи з погрозами відрізати будь-який палець, позначений міткою виборця.

Під час загальних виборів у Малайзії 2013 року виборці повідомляли, що чорнило можна легко змити звичайною проточною водою, незважаючи на зворотні запевнення центральної виборчої комісії Малайзії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі