Фінляндія зміцнює кордони з Росією – Rzeczpospolita

Поділитися
Фінляндія зміцнює кордони з Росією – Rzeczpospolita Фінляндія розміщує сили швидкого реагування біля кордону РФ. Ілюстрація © iltalehti.fi
У фінській армії пояснюють, що через російську агресію проти України хочуть бути здатними відбити можливі атаки.

Збройні сили Фінляндії розміщують сили швидкого реагування біля кордонів з Росією, щоб зміцнити позиції фінських прикордонників і підвищити здатність армії швидко відбити можливу атаку.

Про це сьогодні повідомляє Rzeczpospolita. Міністр оборони Фінляндії Юссі Ніїністьо пояснив, що посилення кордонів пов'язане з агресивною поведінкою Росії проти України. Військова доктрина Фінляндії дозволяє використання мобільних військових сил і загонів контрактників для зміцнення прикордонних позицій, якщо існує потенційна загроза нараду.

Загони швидкого реагування складаються з офіцерів і солдатів контрактної служби, а також з солдатів спецназу, підготовлених резервістів і нових призовників. Міністерство оборони Фінляндії також збирається збільшити призов до армії, оскільки офіційне Гельсінкі збільшило військовий бюджет для підготовки солдатів і резервістів.

Регулярна армія Фінляндії налічують 12 тисяч військових. Однак у разі війни, до війська можуть бути швидко мобілізовані 230 тисяч солдатів за чотири тижні. Цього ж року призов збільшать до 21,6 тисяч осіб. Видання Newsweek писало, що Фінляндія непокоїться через своїх солдатів-росіян з подвійним громадянством. Деякі фіни побоюються, що російська національна меншина свідомо чи несвідомо може завдати шкоди їхній країні. Кремль намагається завербували шпигунів у інших країнах. Тож військова служба росіян у фінській армії може становити загрозу.

Раніше у Фінляндії російські спецслужби вперше звинуватили в шпигунстві. Діяльність розвідки Росії особливо активізувалася після подій у Криму та у зв'язку з кризою в Україні. РФ цікавлять високі технології, діяльність Євросоюзу, НАТО, природні ресурси Арктики, Балтійське море.

У лютому цього року німецька контррозвідка також зазначала, що Росія активізувала свій шпигунство в Європі за причиною конфлікту в Україні. Методи при цьому залишилися старі, як при КДБ, выдмітила німецька контррозвідка. На додаток до шпигунства активізувалася також дезінформація.

Тому недивним стало створення у квітні у Фінляндії робочої групи, в яку увійшли представники міністерств та державних служб, яка буде протидіяти російським ЗМІ.

Крім того, в березні служба безпеки Швеції звинуватила Росію у проведенні широких шпигунських операцій на шведській території. До третини дипломатичних працівників Росії в Швеції насправді є шпигунами, заявив в Стокгольмі головний аналітик відділу контррозвідки Вільгельм Унге. Показовим є також затримання російського шпигуна в Литві 4 травня цього року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі