Фінляндія непокоїться через своїх солдатів-росіян з подвійним громадянством – Newsweek

Поділитися
Фінляндія непокоїться через своїх солдатів-росіян з подвійним громадянством – Newsweek Росіяни з подвійним громадянством служать в армії Фінляндії. Ілюстрація © verkkouutiset.fi
У Фінляндії побоюються можливих загроз від росіян з подвійним громадянством у фінській армії.

Вадим, як і більшість його друзів у Фінляндії, працює, любить heavy metal і за плечима має досвід служби в фінських Збройних силах.

Однак, на відміну від інших, він має подвійне громадянство: фінське і російське. 12 років тому Гельсінкі ухвалили закон, який дозволяє громадянам мати два паспорти. З того час більше 24 тисяч громадян РФ отримали ще й фінські документи. Багатьом з них довелося служити у армії обох країн. Але сьогодні росіяни не люблять про це говорити.

Про це пише Newsweek, зауважуючи, що останніми роками фінські політики і військові переживають через чималу кількість солдатів з подвійним громадянством. Тож колись популярний закон тепер став причиною тривоги.

"Ми думали, що дозвіл на подвійне громадянство був легким і правильним кроком. Але це виявилося не так", - прокоментував професор соціології і директор фінського Центру досліджень Росії і Східної Європи в Університеті Гельсінкі Маркку Ківінен.

Фінляндія почала непокоїтися через солдатів з російськими паспортами через агресивну поведінку Росії в Україні Балтії впродовж останнього року. Крім того, шведська розвідка повідомила про те, що російські спецслужби активно намагаються завербувати агентів у Швеції і переманити її шпигунів на свій бік.

Видання нагадує, що Фінляндія має історичний досвід протистояння проти Росії. В 1809 році Москва завоювала тогочасну фінську державу. А національний герой і колишній президент Фінляндії Карл Гюстав Манергейм служив в російській армії теж.

За останні десять років велика кількість росіян емігрували в Фінляндію в пошуках кращого життя. Щороку близько 2 тисяч громадян Росії отримують фінський паспорт. Донедавна Гельсінкі розглядали потік емігрантів як позитивне явище. Тим більше, що жити у Фінляндію приїжджали цінні професіонали і досвідчені лікарі. Два роки тому північноєвропейська країна навіть збиралася скасувати візи для росіян.

Але військові авантюри Кремля змусили переглянути ці плани. Крім того, в Фінляндію почали їхати на заробітки бідніші росіяни. Також владу країни непокоїть те, що Кремль виправдовує свої агресивні дії "захистом" росіян закордоном. Тож це змушує Гельсінкі теж переглянути своє ставлення до подвійного громадянства.

"Наші люди з подвійним громадянством час від часу їздять в Росію і бачать, що тут ситуація значно краща, ніж там. Тож, думаю, вони розуміють, що ця країна варта того, щоб її захистити", - прокоментував неназваний фінський військовий.

В цей же час, деякі фіни побоюються, що російська національна меншина свідомо чи несвідомо може завдати шкоди їхній країні. Кремль намагається завербували шпигунів у інших країнах. Тож військова служба росіян у фінській армії може становити загрозу.

Нещодавно у Фінляндії російські спецслужби вперше звинуватили в шпигунстві. Діяльність розвідки Росії особливо активізувалася після подій у Криму та у зв'язку з кризою в Україні. РФ цікавлять високі технології, діяльність Євросоюзу, НАТО, природні ресурси Арктики, Балтійське море.

У лютому цього року німецька контррозвідка також зазначала, що Росія активізувала свій шпигунство в Європі за причиною конфлікту в Україні. Методи при цьому залишилися старі, як при КДБ, выдмітила німецька контррозвідка. На додаток до шпигунства активізувалася також дезінформація.

Тому недивним стало створення у квітні у Фінляндії робочої групи, в яку увійшли представники міністерств та державних служб, яка буде протидіяти російським ЗМІ.

Крім того, в березні служба безпеки Швеції звинуватила Росію у проведенні широких шпигунських операцій на шведській території. До третини дипломатичних працівників Росії в Швеції насправді є шпигунами, заявив в Стокгольмі головний аналітик відділу контррозвідки Вільгельм Унге.

Показовим є також затримання російського шпигуна в Литві 4 травня цього року.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі