Раніше на цьому тижні три норвезьких міністра зустрілися з їх російським колегою і провели першу за більш ніж два роки двосторонню зустріч.
"Фінсько-російська торгова комісія на чолі з російського віце-прем'єром і фінським міністром торгівлі також відбулася вперше з 2013 року минулого тижня", - йдеться в статті.
Уряду Норвегії та Фінляндії стверджують, що таке відновлення контактів не вплинуло на європейську єдність щодо санкцій проти Росії.
"У нас 1300 км спільного кордону з Росією, тому ми маємо багато питань, які повинні розглядатися час від часу. Але це в наших інтересах, щоб Захід зберігав єдність щодо порушень міжнародного права. Ці дві речі не суперечать одна одній", - сказав міністр торгівлі Фінляндії Кай Мікканен.
Міністр торгівлі та промисловості Норвегії Моніка Меланд заявляла: "Ми хочемо, щоб у нас були хороші добросусідські відносини з Росією, особливо на півночі, де у нас є спільні кордони і загальні інтереси".
Обидва міністри сказали, що санкції ЄС щодо Росії не обговорювалися на засіданнях. Але експерт по Росії з Норвезького інституту міжнародних відносин Індра Оверленд заявила, що "міні-відлига" у відносинах сигналізує про зміну у відносинах з Росією, в той час, як починають забуватися події, що відбулися в Україні. "Це ясний початок пробуксовки щодо санкцій. Поки що це не впливає на санкції, але воля до їх продовження вислизає", - додала експерт.
Фінляндія, яка на відміну від Норвегії не є членом військового альянсу НАТО, зберегла близькі стосунки з Росією, зазначається в статті.
Як визнає Кай Мікканен, Росія як і раніше є п'ятою за величиною країною - напрямком експорту Фінляндії, і, незважаючи на санкції, їй "важливо підтримувати роботу фінських компаній в Росії". Але він додав, що бомбардування Росії Алеппо в Сирії вплинула на погіршення відношення Фінляндії до РФ. Він також застеріг від надмірної інтерпретації відродження торгової комісії. "У цьому немає нічого особливого, і я б не став переоцінювати значення цього", - підкреслив він.
І фінські та норвезькі міністри погодилися на необхідність проведення подальших зустрічей.
Повідомлялося, що Норвегія налаштована на відновлення співпраці з РФ, незважаючи на санкції. Як зазначалося, російський чиновник запросив норвезького міністра відвідати Москву навесні 2017 року.
Раніше учасники Саміту Україна-ЄС у Брюсселі заявили, що санкції Європейського Союзу проти Росії будуть діяти до повного виконання умов Мінських домовленостей, а також відновлення українського суверенітету на окупованих територіях, включаючи Крим.
Повідомлялося, що президент США Барак Обама і лідери низки держав ЄС на зустрічі в Берліні висловили спільну думку про необхідність продовження санкцій проти Росії у зв'язку з агресією проти України, дія яких минає в січні 2017 року.
Перед цим агентство Reuters з посиланням на дипломатів ЄС повідомило, що Європейський Союз може прийняти рішення про продовження економічних санкцій щодо Росії в грудні, оскільки в подальшому це може виявитися значно важчим через можливі дій нового президента США Дональда Трампа.