Фінляндії, можливо, доведеться розглянути питання про вступ до НАТО без Швеції — глава МЗС

Поділитися
Однак, за словами міністра, спільний вступ в Альянс зі Швецією все ще залишається пріоритетом.

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто заявив, що його країні, можливо, доведеться переглянути питання спільного одночасного вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, якщо ратифікація заявки Швеції затягнеться надовго. Про це повідомляє Xinhua.

Однак Хаавісто додав, що спільний вступ до НАТО зі Швецією все ще залишається пріоритетом з огляду на інтереси безпеки обох країн.

Він зробив цей коментар після заяви президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана про те, що Швеції не слід очікувати підтримки Туреччини щодо вступу в НАТО після спалення Корану в Стокгольмі.

Хаавісто зазначив, що нещодавні протести у Швеції затримали розгляд заявок обох країн на вступ в Альянс. Він вважає, що протестувальники мають на меті спровокувати Туреччину і вплинути на думки її громадян та політиків.

Шлях Фінляндії та Швеції до НАТО тепер буде відкладений принаймні до парламентських і президентських виборів у Туреччині в середині травня, вважає Хаавісто.

Фінляндія, Швеція і Туреччина намагаються запланувати нову тристоронню зустріч на початку весни, щоб оцінити ситуацію, додав міністр.

Туреччина скасувала лютневі тристоронні переговори щодо ратифікації членства Фінляндії та Швеції до НАТО. Переговори мали продовжитись у Брюсселі за участю генсекретаря НАТО Єнса Столтенберга. Скасування стосується лише лютневої зустрічі, а не переговорного процесу. Раніше Туреччина скасувала візит глави Міноборони Швеції через антитурецькі протести в Стокгольмі.

Швеція та Фінляндія подали заявки на вступ в НАТО минулого року після того, як були стурбовані вторгненням Росії в Україну. Лише дві з 30 країн Альянсу - Угорщина і Туреччина, ще не ратифікували їхні заявки. Ратифікація з боку Угорщини розглядається як формальність і очікується найближчим часом.

Туреччина висунула суттєві заперечення проти вступу північних країн до Альянсу, посилаючись на їхню підтримку курдських угруповань, які Анкара розглядає як терористичну загрозу. Туреччина вимагає від Швеції, зокрема, зробити більше для стримування курдських угруповань, перш ніж вона погодиться ратифікувати їхні заявки на вступ до НАТО.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі