Фінляндія та Швеція у разі подання заявки на членство в НАТО зможуть швидко стаття членами Альянсу, заявив генсек Єнс Столтенберг.
"Звичайно, з багатьох сторін вони (Фінляндія та Швеція) дуже близькі до НАТО у всіх аспектах. У цьому контексті цей процес може пройти дуже швидко, якщо вони вирішать подати заявку", - сказав Столтенберг, відповідаючи у четвер на питання про те, наскільки швидко ці країни можуть прийняти до НАТО.
Генсек пояснив, що Фінляндія та Швеція є близькими партнерами альянсу, НАТО та ці країни ведуть спільні навчання та тренування. Крім того, за словами Столтенберга, обидві країни відповідають багатьом стандартам альянсу, і мають у своєму розпорядженні добре функціонуючі інститути у сфері оборони та безпеки.
Столтенберг додав, що гіпотетичний вступ Фінляндії та Швеції вимагатиме політичного рішення як у цих країнах, так і з боку 30 держав-членів НАТО.
Раніше Міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу заявив, що Москва вживе заходів у відповідь через активну співпрацю Швеції та Фінляндії з НАТО.
Росія представила Заходу справжній ультиматум — проєкти двох договорів, один із США, один із НАТО — про «гарантії безпеки». У Москві намалювали свою «формулу нового світу» і вважають, що решта світу має її прийняти. Захід міг висунути свої ультиматуми Росії і 2008-го, і 2014-го, але не зробив цього. Втрачена на великій шахівниці ініціатива дорого обходиться учасникам гри всього через кілька ходів. Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну».
Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Їжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?».